وزیر راه و شهرسازی:

وزارت راه وشهرسازی تعادل بخشی به عرضه وتقاضای مسكن رادنبال می كند

وزارت راه وشهرسازی تعادل بخشی به عرضه وتقاضای مسكن رادنبال می كند

آوا مسكن: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسكن را دنبال می كند و برای این مهم برنامه مستمر دارد.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد پنجشنبه در مراسم افتتاح ۵۲۸ واحد مسكونی كوی كوثر اراك گفت: دولت تلاش دارد عرضه مسكن را تسهیل كند و در این زمینه برنامه ای استمراری و مداوم را دنبال كند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: این مهم در چارچوب پروژه ۴۰۰هزار واحدی راه اندازی مسكن اقشار كم درآمد توسط بنیاد مسكن كشور پیگیری می شود و در این ارتباط نقش مشاركت خیران خصوصاً در امتداد ایجاد زیرساخت هایی همچون مدرسه، مسجد و... در این محدوده ها بسیار اثرگذار می باشد.
وی بیان كرد: در لایحه بودجه ۹۸، منابع گوناگونی در سرفصل تبصره هشت، به منظور ایجاد پشتوانه مالی برای تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسكن در كشور مدنظر قرار گرفته كه در كمیسیون تلفیق و سایر مراحل باز در مجلس به تصویب رسید و منتظر تصویب نهایی است.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان ساخت: در راه اندازی پروژه ۵۲۸ واحد كوی كوثر اراك، مباحث فنی، ضوابط لازم و استانداردها در تاسیسات برق، سیستم اطفای حریق، عایق ساختمان و ایمن سازی ساختمان ها در مقابل حوادث پیش بینی شده است.
اسلامی اشاره كرد: شركت شهر های جدید كشور در استان مركزی دو پروژه را پیگیری می كند و تلاش داریم اگر منطقه مستعد دیگری وجود داشته باشد، زمینه ساخت شهرهای جدید فراهم گردد. همین طور در استان مركزی نیاز است بافت های فرسوده شهری نوسازی و احیا شوند و طرح بازآفرینی شهری بطور جدی دنبال شود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: نوسازی بافت فرسوده شامل دو حوزه مسكن و فضای شهری و فعالیت در این بافت است كه در هر دو بایستی بازآفرینی صورت گیرد و طرح بازآفرینی می تواند حاشیه نشین ها را ساماندهی كند.
وی اظهار داشت: ساخت دو هزار و ۸۸ واحد مسكونی در بافت های فرسوده به استان مركزی ابلاغ گردیده و این مهم بایستی با شتاب بیشتری پیگیری شود.

1397/12/03
12:31:35
5.0 / 5
4422
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است