واردات اسكناس ارز برای همه بدون محدودیت شد

واردات اسكناس ارز برای همه بدون محدودیت شد

به گزارش آوا مسكن واردات اسكناس ارز توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بدون محدودیت بلامانع است و مسافران برای واردات تا سقف ۱۰ هزار یورو و معادل آنرا نیاز به اظهار به گمرك ندارند اما واردات بیشتر از این مبلغ را باید اظهار كنند.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، شورای عالی هماهنگی اقتصادی كشور در مورد شرایط واردات ارز طی هماهنگی با بانك مركزی و ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز، مصوب كرد كه هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند با رعایت مقرراتی كه بانك مركزی اعلام نموده است به هر میزان اسكناس ارز وارد كشور كند و هیچ یك از دستگاه های امنیتی، انتظامی و گمرك حق ممانعت از آنرا ندارند.
بر طبق این مصوبه، هر گونه ممانعت، تخلف اداری شمرده می شود و فرد متخلف، در صورت محكومیت در بار اول به انفصال موقت به مدت شش ماه و در صورت تكرار به مجازات های بالاتر محكوم می شود.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، طبق اعلام گمرك، شرایط واردات ارز برپایه این مصوبه بدین شرح است:
- ورود ارز به صورت اسكناس توسط هر مسافر ورودی از خارج به كشور تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایر ارزها، نیاز اظهار گمرك ندارد اما جهت مبلغ بیشتر از سقف تعیین شده، مسافر باید به گمرك رجوع و ارز همراه خویش را اظهار كند. (تشریفات اظهار، اخد كد و رجوع به بانك ملی بر مبنای مفاد دستور العمل خواهد بود).
- ورود و خروج ارز یا اسناد بانكی و اوراق بهادار بی نام از راه مرسولات پستی و حمل بار بیشتر از ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها ممنوع می باشد. ضمن اینكه طبق این بخشنامه در صورت عدم رعایت ضوابط، مشمول مجازات مقرر در قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز مصوب ۱۳۹۲ خواهد بود.1397/11/30
13:54:14
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است