سنگ آهن ۱۸ دلار گران تر از قبل پیش بینی شد

سنگ آهن ۱۸ دلار گران تر از قبل پیش بینی شد

به گزارش آوا مسكن بانك ملی استرالیا به دنبال تعطیلی معادن در برزیل و محدودیت های صادرات استرالیا و واردات چین، قیمت مورد پیش بینی برای سنگ آهن را ۱۸ دلار در هر تن نسبت به برآورد قبلی خود بالاتر برد.به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، در گزارش "دورنمای مواد معدنی و انرژی" بانك ملی استرالیا آمده است: تعطیلی معادن سنگ آهن در برزیل – در واكنش به نگرانی های ایمنی پیرامون سدهای پسماند غیرایمن – احتمالاً رشد عرضه جهانی در سال ۲۰۱۹ را محدود خواهد نمود. در حالیكه قبل از این انتظار می رفت بازار امسال گرفتار مازاد ارائه شود و باآنكه بخشی از عرضه از دست رفته با تولید بالاتر در معادن دیگر به خصوص در برزیل جبران خواهد شد، عرضه همچنان محدودتر خواهد بود.

در نتیجه بانك ملی استرالیا در پیش بینی قیمت سنگ آهن برای سال ۲۰۱۹ بازبینی كرد و آنرا از برآورد قبلی ۶۲ دلار در هر تن به ۸۰ دلار افزایش داد. همینطور انتظار دارد قیمت سنگ آهن در سال ۲۰۲۰ به ۷۰ دلار بالغ شود در حالیكه در گزارش قبلی خود این قیمت را ۶۰ دلار پیش بینی كرده بود. افت پیش بینی در مدت دو سال، به علت انتظارات برای رشد ملایم تر تقاضای چین است.

گروه بانكی ANZ استرالیا هم پیش بینی كرده است كاهش تولید سنگ آهن ناشی از مشكلات معدنكاری برزیل به ۴۳ میلیون تن بالغ شود.

در این بین، بانك ملی استرالیا انتظار دارد قیمت زغال سنگ كك شو در سال ۲۰۱۹ به ۱۸۵ دلار در هر تن می رسد كه بالاتر از پیش بینی قبلی ۱۷۰ دلار است. این بانك قیمت زغال سنگ كك شو برای سال ۲۰۲۰ را ۱۵۸ دلار پیش بینی كرده است.

محدودیت ها از جانب واردكنندگان و صادركنندگان بزرگ، ابهامات قابل توجهی را در دورنمای زغال سنگ بوجود آورده است. صادرات زغال سنگ متالورژیكی كوییزلند به علت اختلافات رگولاتوری كه روی اپراتور زیرساخت ریلی تأثیر گذاشته، محدود شده است. واردات چین هم به علت سهمیه غیررسمی كه هدف آن تقویت تولید داخلی بوده، محدود شده است.

بر اساس گزارش پلاتس، گروه بانكی ANZ هم سیاست چین را عامل تأثیرگذار روی قیمت زغال سنگ خوانده است. این بانك در گزارش خود اعلام نمود: واردات چین از مارس بهبود یافته در حالیكه واردات سالانه در بحبوحه رشد تولید داخلی، پایین مانده است.
1397/11/26
15:14:06
5.0 / 5
4429
تگهای خبر: تقویت , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است