بورس در مقابل پول كوتاه آمد

بورس در مقابل پول كوتاه آمد

آوا مسكن: معامله گران بازار سهام در این روزها شاهد سنگینی كفه عرضه نسبت به تقاضا هستند. با نزدیك شدن به هفته های پایانی سال، كمبود نقدینگی در بازار سهام مشهود است و امروز بانكی ها باز هم تاثیر كاهنده بر شاخص های بازار داشتند.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، در روز گذشته برخی از سهم های كوچك در بورس تهران با افزایش قیمت مواجه گشتند اما این رشد به سبب كاهش قیمت سهم های شاخص ساز سبب نشد كه نماگر اصلی بازار سرمایه در تراز بالاتری قرار گیرد.
كارشناسان دلیل افت های این روزهای بازار سهام را بیشتر به عدم وجود نقدینگی در این روزها می دادند، چراكه سهامداران برای به دست آوردن نقدینگی بیشتر مبادرت به عرضه می كنند و سنگینی كفه تقاضا نسبت به تقاضا سبب كاهش نماگرهای بازار می شود.
امروز با افت قیمت ها در خیلی از سهم ها، شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۶۶۲ واحد افت كرد و به رقم ۱۵۷ هزار و ۳۱۱ واحدی رسید. همین طور شاخص كل هم وزن هم جهت با شاخص كل با ۳۹ واحد كاهش مواجه گردید و به رقم ۲۹ هزار و ۷۱۶ واحدی رسید.
شاخص آزاد شناور با ۹۵۰ واحد كاهش رقم ۱۷۴ هزار و ۱۷۳ را تجربه نمود. و شاخص بازار اول و دوم هر یك به ترتیب ۶۲۳ و ۶۷۴ واحد افت كردند.
امروز نمادهای در گروه بانكی، معدنی، خدمات فنی و مهندسی و برخی از پالایشی ها، پتروشیمی ها و فلزی ها روی شاخص های بازار سهام تأثیر داشتند و اكثراً اهتمام كردند كه این شاخص ها را به سمت پایین هدایت كنند.
در رأس این شركت ها نماد معاملاتی بانك ملت بیشتر از ۸۷ واحد تأثیر كاهنده روی شاخص های بازار سرمایه داشت. سپس آن گروه مبنا، بانك تجارت و پالایش نفت اصفهان هر كدام به ترتیب ۷۳، ۵۶ و ۴۷ واحد تأثیر كاهنده روی شاخص ها داشتند.
در طرف مقابل معدنی و صنعتی گل گهر با ۷۰ واحد تأثیر افزاینده اهتمام كرد شاخص ها را در سطح بالاتری نگه دارد. در عین حال پتروشیمی پردیس و پتروشیمی خارك هر كدام با اختلاف معناداری از معدنی و صنعتی گل گهر اهتمام كردند شاخص های بازار را حمایت كنند.
در گروه استخراج كانه های فلزی قیمت سهم ها عمدتاً كمتر از دو درصد نوسان داشت بیشتر سهم های این گروه حدود یك درصد كاهش قیمت را تجربه كردند. در این گروه ۲۳ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۲ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
در عین حال در گروه محصولات شیمیایی نوسان قیمت سهم ها اكثراً كمتر از یك درصد بود. در این گروه شاهد معامله ۱۲۴ میلیون سهم به ارزش نزدیك به ۴۲ میلیارد تومان بودیم.
بانكی ها كه مدتی است نقش ویژه ای در معاملات بازار سرمایه ایفا می كند امروز باز با كاهش قیمت مواجه گشتند و تنها یك نماد در این گروه توانست كمتر از یك درصد رشد را تجربه كند.
خودرویی ها باز امروز عمدتاً با كاهش قیمت مواجه شدند؛ هر چند كه برخی از سهم ها در این گروه توانستند رشد بیشتر از چهار درصد را داشته باشند. در این گروه ۲۲۰ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۳۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.
در آخرین روز معاملات بورس تهران در این هفته برخلاف روز گذشته گروه های كوچك باز با كاهش قیمت مواجه گشتند. در گروه مواد و محصولات دارویی بیشتر سهم ها امروز با افت قیمت رو به رو شد.
ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۴۰۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات به رقم ۱.۵ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود. تعداد معاملات این بازار رقم ۱۵۸ هزار و ۷۴۲ را تجربه نمود.
آیفكس باز امروز با ۱.۲۳ واحد رشد به رقم ۱۹۳۵.۹۵ را تجربه نمود. ارزش معاملات فرا بورس ایران به رقم ۴۲۹ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات این بازار عدد یك میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.1397/11/24
15:48:25
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: خدمات , شركت , صنعت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است