بازخوانی سفر دو روزه كاروان تدبیر و امید به سمنان

بازخوانی سفر دو روزه كاروان تدبیر و امید به سمنان

آوا مسكن: سفر حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی و كاروان تدبیر و امید در 13 و 14 آذر ماه به استان سمنان دستاوردهای چشم گیری را به همراه داشت و بركات فراوانی را به این دیار سرازیر كرد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روزهای سه شنبه و چهارشنبه در قالب سفر كاروان تدبیر و امید در استان سمنان حضور داشت كه با 78 مصوبه و تفاهم نامه هایی در حوزه های مختلف به ارزش حدود 100 هزار میلیارد ریال برای توسعه و آبادانی این استان همراه بود.
همچنین در این سفر پرخیر و بركت دولت تدبیر و امید به دیار دارالمرحمه 434 طرح به ارزش سه هزار و 190 میلیارد ریال در نقاط مختلف این خطه راه اندازی شد.
هم استانی های سردار تدبیر تمام قد از فرزند برومندشان پذیرایی كردند، حضور پرشور و گسترده مردم مومن و ولایتمدار استان سمنان در سخنرانی مردمی رئیس جمهوری در ورزشگاه تختی شاهرود از ساعت های اولیه بامداد سه شنبه سیزدهم آذر، جلوه وحدت و همراهی امت اسلامی و شهروندان غیور این استان بود، گواه بر این كلام است.
استقبال از دكتر روحانی و كاروان تدبیر و امید، در جای جای این استان از شرق تا غرب آن گرفته، همایش و مانور عظیمی بود كه اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان كشاند.
مردم این استان، دستاوردهای ماندگار سفر كاروان تدبیر و امید و اجرای مصوبه های مختلف به این دیار زرخیز را فراموش نمی كنند و قدردان زحمات بی دریغ دولتمردان مهین اسلامی ایران هستند.
دكتر حسن روحانی فرزند برومند استان سمنان و دولتمردان تدبیر و امید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، شامگاه چهارشنبه چهاردهم آذرماه سمنان را به مقصد تهران ترك كردند.

** سمنان میزبان رئیس جمهوری در ربیع المولود
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی روز سه شنبه بعد از ورود به استان سمنان از فرودگاه شاهرود اظهار داشت: خرسندم كه در ماه ربیع المولود و ماه ولادت پیامبر اعظم(ص) توفیق دارم در استان سمنان حضور یابم و از هم استانی های عزیز در این سفر دیدار داشته باشم.
رئیس جمهوری تصریح كرد: هدف از این سفر این است كه طرح هایی كه در 2 سفرم به این استان مصوب شد، دوباره مورد بررسی قرار گیرد تا چه میزان اجرا شده و چه میزان از اجرای آن باقی مانده است.

**ملت نخواهد گذاشت لبخند بر لبان دشمن نقش ببندد
رئیس جمهوری روز سه شنبه در جمع مردم شاهرود در ورشگاه تختی این شهر، اظهار داشت: امروز روز آزمایش و امتحان بزرگ تاریخی برای ملت ایران است.
روحانی اضافه كرد: امروز روزی است كه برای نخستین بار پس از 40 سال مبارزه با دشمن ظالم و ستمگر آمریكا به پیروزی های كم نظیری دست یافته ایم و ملت بزرگ ما نخواهد گذاشت لبخند بر لبان دشمن نقش ببندد.

** قدرت بدون نقد فساد زاست
در شصت و پنجمین سالروز شهادت سه دانشجوی معترض دانشگاه تهران به سفر معاون وقت رئیس جمهوری آمریكا به تهران در سال 1332 كه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به نام روز دانشجو ثبت شده است، دكتر روحانی به دیدار دانشجویان دانشگاه علوم پزشكی سمنان رفت.
روحانی عصر سه شنبه در جمع دانشجویان استان سمنان به مناسبت روز دانشجو، پویایی جنبش دانشجویی را ثمره فداكاری سه دانشجوی آرمانخواه دانست و با اشاره به اینكه دانشگاه مبارز در كنار حوزه مبارز، هدف بزرگی را به رهبری امام محقق كردند، خاطرنشان كرد: مسئولان نماینده واقعیت امروز جامعه و دانشجویان نماینده آینده مطلوب تر و ایران آزادتر و آبادتر هستند.
وی نقد را لازمه اصلاح دانست و اظهار داشت: قدرت بدون نقد، فساد زاست.
رئیس جمهوری با بیان این كه نقد و نظر آزادانه دانشجویان در این نشست، نشانه توفیق جنبش دانشجویی است، اظهارداشت: نقد سازنده و دلسوزانه به نفع حال و آینده كشور است.

**نماز افتخار بشریت است
رئیس جمهوری اظهار داشت: نماز افتخار بشریت و انسان است و خداوند انسان را به این فریضه دعوت كرده است.
روحانی روز چهارشنبه در بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در تالار امیركبیر دانشگاه سمنان اضافه كرد: به تعبیری خداوند برای نماز از انسان دعوت كرده و آنرا از ما خواسته است.
وی درباره خصوصیت های نماز، تصریح كرد: نماز عبادتی است كه از وقت شناسی و نام رحمان و رحیم خداوند آغاز می گردد.

** دشمن برابر ملت یكپارچه ایران سرفرودمی آورد
رئیس جمهوری اظهار داشت: دشمنان نظام اسلامی ناچارند در مقابل ملت یكپارچه ایران سر فرود بیاورند.
روحانی عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری استان سمنان در قالب سفر كاروان تدبیر و امید، اضافه كرد: دشمنان ایران اسلامی عصبی و عصبانی اند و نمی توانند عزت ایران را تحمل كنند.
وی با اشاره به اینكه دشمنان ایران در افغانستان، عراق، سوریه و لبنان به اهداف خود نرسیدند و در یمن به قوه الهی به اهدافشان نمی رسند، اظهار داشت: دشمنان این سرشكستگی های بزرگ را در منطقه دارند.
رئیس جمهوری تصریح كرد: دشوار می باشد برای ابرقدرتی مانند آمریكا با این میزان قدرت و لابی جهانی كه حریف عالم فرهیخته و مجادی چون رهبر انقلاب نمی گردد.

** افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 46 طرح به صورت ویدیو كنفرانس
روحانی عصر سه شنبه در جلسه توسعه و برگزیدگان استان سمنان دستور افتتاح 24 عنوان طرح و آغاز عملیات اجرایی 22 طرح جدید را در حوزه های صنعت، معدن و تجارت، كشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، تعاون، كار و رفاه اجتماعی، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، انرژی و نیرو صادر كرد.

** افتتاح و آغاز عملیات 14 طرح در بخش كشاورزی
وزیر جهادكشاورزی در آیین افتتاح همزمان طرح ها كه به صورت ویدئو كنفرانس در باغ توتستان تازه راه اندازی در شهرستان گرمسار برگزار شد، تصریح كرد: این طرح ها در 434 فقره عمرانی و تولیدی در زیر بخش های آب و خاك، صنایع تبدیلی و تكمیلی و طرح های گلخانه ای، آبخیزداری، دام و طیور و شیلات با اعتباری معادل سه هزار و 190 میلیارد ریال از محل منابع عمومی، تسهیلات بانكی و سرمایه گذاری بخش خصوصی همزمان افتتاح و به بهره برداری رسید.
محمود حجتی بیان كرد: طرح های كشاورزی با تولید اشتغال جدید به تعداد یك هزار و 333 نفر در استان افتتاح و هم سه طرح با اعتباری معادل 90 میلیارد تومان عملیات اجرایی آن شروع شد.

** افتتاح پنج طرح صنعتی سمنان توسط وزیر صنعت
وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین توسعه و افتتاح همزمان طرح های زیربنایی و اقتصادی استان سمنان در تالار هلال احمر این شهر، این طرح ها را به صورت ارتباط زنده تصویری با رئیس جمهوری افتتاح نمود و اظهار داشت: همزمان با بهره برداری این طرح ها، 9 طرح كلنگ زنی شد و هفت تفاهم نامه در بخش صنعت و معدن در این استان به امضا رسید.
رضا رحمانی اضافه كرد: شركت چوب تراش نقطه، شركت پتاس آسیا، شركت فاتك شیمی پارس، شركت فولاد شاهرود و شركت سرما گستر قومس طرح های افتتاح شده استان سمنان است.

** آغاز عملیات 12 طرح حوزه نیرو سمنان
وزیر نیرو شامگاه سه شنبه به صورت ویدئو كنفرانس در نشست توسعه و افتتاح همزمان طرح های زیربنایی و اقتصادی استان سمنان با حضور رئیس جمهوری در سالن هلال سمنان، اضافه كرد: 10 طرح در حوزه برق و 2 طرح در حوزه آب حالا عملیات اجرایی آن شروع شده است.
رضا اردكانیان اظهار داشت: از محل منابع عمومی تسهیلات بانكی و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای 52 طرح در زمینه آب، برق و شبكه فاضلاب استان سمنان 10 هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

** افتتاح 2 طرح درمانی و توانبخشی در سمنان
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی شامگاه سه شنبه در آیین بهره برداری از درمانگاه تامین اجتماعی مادر شهرستان سرخه با استفاده از ویدئو كنفرانس در ارتباط با رئیس جمهوری در نشست توسعه و افتتاح همزمان طرح های زیربنایی و اقتصادی استان سمنان، اضافه كرد: درمانگاه تامین اجتماعی مادر در شهرستان سرخه با زیربنای سه هزار و 500 متر مربع در 2 طبقه ساخته شد.
محمد شریعتمداری بیان كرد: برای ساخت و تجهیز این درمانگاه 180 میلیارد ریال هزینه شد كه 150 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و 30 میلیارد ریال اعتبار به منظور تجهیز بود.
وی افزود: مركز توانبخشی آفرینش شهرستان شاهرود با ظرفیت پذیرش 100 تن در زمینی به مساحت 9 هزار و 500 متر در سه طبقه به بهره برداری رسید.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی خاطرنشان كرد: این مركز در زمینه حرفه آموزی و مهارت افزایی برای بانوان فعالیت می كند، با افتتاح این طرح برای 20 تن اشتغال به وجود آمد.

** افتتاح 2 واحد آموزشی خیرساز
وزیر آموزش و پرورش شامگاه سه شنبه اضافه كرد: 2 مدرسه خیرساز بختیاری و پیامبر اعظم (ص) در استان سمنان با مشاركت 52 درصدی خیران با كمك 21 میلیارد ریالی ساخته شد كه این میزان كمك خیران چشمگیر و قابل توجه است.
سید محمد بطحایی افزود: 41 میلیارد ریال برای ساخت 2 واحد آموزشی 12 كلاسه در استان سمنان با ظرفیت پذیرش حدود 360 دانش آموز هزینه شد.

** سرمایه گذاری 10 هزار میلیارد ریالی در گردشگری سمنان
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور شامگاه سه شنبه در سخنانی كه به صورت ویدئو كنفرانس در نشست توسعه و افتتاح همزمان طرح های زیربنایی و اقتصادی استان سمنان اظهار داشت: پیش از دولت تدبیر و امید هشت هتل و واحد اقامتی در استان سمنان وجود داشت اما حالا در دولت تدبیر امید 15 هتل و واحد اقامتی در این استان پذیرای گردشگران است.
علی اصغر مونسان اضافه كرد: 10 هزار میلیارد ریال در 133 طرح در دست ساخت حوزه گردشگری سرمایه گذاری شده است.

** افتتاح گام دوم دانشكده گردشگری سمنان
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری شامگاه سه شنبه در آئین بهره برداری از این طرح در دانشگاه سمنان اضافه كرد: تمامی شهرهای اصلی استان سمنان یك دانشگاه دولتی دارد و اعتدال نسبی آموزشی در این دیار برقرار است.
منصور غلامی خاطرنشان كرد: همینطور مراكز دانشگاهی غیردولتی هم در سطح استان سمنان فعالیت می نمایند و به لحاظ كمی مشكلی در این زمینه وجود ندارد.
گام دوم دانشكده گردشگری و كویرشناسی دانشگاه سمنان با اعتبار 40 میلیارد ریال و در زیربنای 2 هزار و 700 مترمربع طی 21 ماه و در 2 طبقه به بهره برداری رسید.

** بهره برداری طرح تكمیل و تجهیز فرودگاه شاهرود
مدیر فرودگاه شاهرود اظهار داشت: همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان سمنان، چندین طرح تكمیل و تجهیز فرودگاه شاهرود به ارزش 110 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
مرتضی حمیدپور با اشاره به بهره برداری از ساختمان برج مراقبت و 'تكنیكال بلاك' فرودگاه شاهرود، اضافه كرد: سامانه كمك ناوبری VOR/DME، تابلوهای سامانه روشنایی سطح پروازی و سامانه اعلان پرواز FIDS هم همچون طرح های افتتاح شده این فرودگاه است.
فرودگاه شاهرود حدود 25 سال پیش در زمینی به مساحت 720 هكتار در 15 كیلومتری شرق شهرستان شاهرود در مجاورت جاده شاهرود به مشهد ساخته شد.

** افتتاح استخر سرپوشیده بیارجمند
همزمان با سفر رییس جمهوری استخر سرپوشیده بیارجمند با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و تعدادی از مسئولان استانی وشهرستانی به بهره برداری رسید.
سرپرست اداره كل ورزش و جوانان استان سمنان اعلام نمود: كلنگ راه اندازی این طرح سال 96 بر زمین زده شده و از منابع ملی واستانی تامین اعتبارشده است.
وی اضافه كرد: این طرح در زمینی به مساحت یكهزار و100متر مربع و رعایت استاندارد تولید شده است.
سرپرست سازمان ورزش و جوانان خاطرنشان كرد: مبلغ 25 میلیارد ریال برای راه اندازی و اجرای خطوط انتقال و وصل انشعابات هزینه شده است.
وی افزود: یادمان شهدای تیم فوتبال آزادی سمنان هم با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان روز چهارشنبه در قالب برنامه های سفر رئیس جمهوری و كاروان تدبیر و امید به استان سمنان راه اندازی شد.
9891/6103


1397/09/15
12:35:38
5.0 / 5
4310
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است