مسكن مهر پردیس افزایش قیمت ندارد

مسكن مهر پردیس افزایش قیمت ندارد

آوا مسكن: تهران- سرپرست شركت عمران پردیس اظهار داشت: افزایش قیمت مسكن مهر این شهر به متقاضیان تحمیل نمی گردد و كسری آن از منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی و دولت تامین خواهد شد.


به گزارش خبرنگارایرنا، حبیب الله چاغروندی روز دوشنبه در نشست خبری گفت: در یك بازه زمانی همه دستگاه های دولتی دست اندركار مسكن مهر بودند و دراستان ها هم استانداران به نمایندگی از دولت كار را انجام می دادند.
وی اشاره كرد: بخش زیادی از كار مسكن مهر در كشور به اتمام رسیده است و وزارت راه و شهر سازی به مسكن مهر پردیس كه سوژه ملی شده نگاه ویژه دارد.
چاغروندی با اشاره به اینكه وزیر راه و شهرسازی پیگیر اتمام پروژه مسكن مهر پردیس است، اظهارداشت: برای بسته شدن پرونده مسكن مهر در شهرهای پردیس و پرند از همه امكانات دستگاه های مرتبط و دولت كمك می گیریم.
وی با اشاره به اینكه هزینه های مسكن مهر خارج از ساخت و سازهای عمرانی در كشور نیست اشاره كرد: تغییر شرایط بازار بر پروژه های مسكن مهر تاثیر گذار است در سال 91 به سبب افزایش قیمت مسكن حدود 8 ماه درگیر اصلاح قیمت های بودیم و سپس احداث آرامش در بازارمسكن، ساخت و ساز را ادامه یافت.
سرپرست شركت عمران شهر جدید پردیس اشاره كرد: در سال 91 آورده متقاضیان هزینه ها را جبران نكرد و پارسال باز با افزایش قیمت دچار چالش شدیم.
چاغروندی با اشاره به اینكه حق تحمیل هزینه های اضافی را به مردم نداریم، گفت: نوسان و افزایش قیمت ها تصمیم گیری درباب تغییر قیمت ها را مشكل كرده است و هزینه های اضافه در چارچوب قوانین و مقررات موجود از محل منابع داخلی شركت عمران، وزارتخانه یا دولت تامین خواهد شد.
وی با اشاره به دریافت موافقت اولیه تامین هزینه از منابع داخلی شركت عمران، وزارتخانه و دولت عنوان كرد: با بودجه 2800 میلیارد تومانی پروژه های مسكن مهر پردیس را به محل مناسب جهت زندگی متقاضیان تبدیل می نماییم.
سرپرست شركت عمران شهر جدید پردیس با بیان این كه حدود 82 هزار مسكن مهر در پردیس داریم، اشاره كرد: حدود 30 هزار واحد تابحال افتتاح شده كه حدود 13 هزار واحد آن در سالهای 91 و 92 بوده و حدود 68 هزار واحد هم باقیمانده است.
چاغروندی با اشاره به اینكه تعداد بسیار زیادی از سازندگان مسكن مهر به سبب تاخیر در تحویل پروژه جریمه شدند اظهار داشت: به ازای هر ماه كار باقیمانده كه تاخیر داشته باشد، نیم درصد تا سقف 5 درصد كل قرارداد جریمه دیركرد برای آنها منظور شده است.
وی درباره مشكلات مربوط به تامین آسانسور پروژه های مسكن مهر اضافه كرد: زیرساخت تولید آسانسور تا 7 طبقه در كشور وجود دارد اما برای برج های 15 طبقه توانمندی تولید نداریم هم اكنون حدود 700 برج 15 طبقه داریم كه منتظر دریافت موتورآسانسور وارداتی هستند.
چاغروندی اشاره كرد: مجموعه وزارت راه و شهرسازی و دولت به این باور رسیده كه طرح مسكن مهرپردیس باید با تمام امكانات تكمیل و به اتمام برسد و از مجموع 50 میلیارد تومان یارانه مسكن مهر كل كشور حدود 12 میلیارد تومان به مسكن مهر پردیس تخصیص یافته است.
وی از افتتاح 5000 واحد مسكن مهر پردیس در فازهای مختلف تا آخر سال آگاهی داد و اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا پروژه های مسكن مهرپردیس را به صورت یك دست و با امكانات كامل و بی نقص افتتاح نماییم و به متقاضیان تحویل بدهیم.
شهرستان پردیس برمبنای آمار سال 95 با 170 هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد و با تكمیل مسكن مهر این جمعیت به 700 هزار نفر می رسد
تهرام/9441 / 1539


1397/08/21
18:18:24
5.0 / 5
4348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است