معاون راه آهن خبر داد:

پیشرفت ۷۰ درصدی تحقق برنامه ترانزیت و حمل بار راه آهن

پیشرفت ۷۰ درصدی تحقق برنامه ترانزیت و حمل بار راه آهن

آوا مسكن: معاون بهره برداری و سیر و حركت شركت راه آهن، از پیشرفت ۷۰ درصدی برنامه شركت راه آهن در ترانزیت و حمل ونقل كالا اطلاع داد.



به گزارش آوا مسكن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بابك احمدی با اشاره به ثبت ركورد ترانزیت ۱ میلیون و ۵۸۴ هزار تن و بیشتر از ۱ میلیون تن بار صادراتی و وارداتی ریلی در سال ۹۶ تصریح كرد: نسبت به برنامه سال جاری شركت راه آهن، در بخش جابجایی بار، حدود ۷۰ درصد پیشرفت حاصل شده و امیدواریم تا آخر سال جاری، سهم ترانزیت ریلی به ۲.۵ الی ۳ میلیون تن افزایش یابد.
وی اضافه كرد: در صورت ثبت ركورد ترانزیت ۳ میلیون تنی بار در حمل و نقل ریلی، سهم ریل نسبت به كل حجم ترانزیت حاصل از فعالیت شقوق مختلف در سال ۹۷، به ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.
معاون بهره برداری و سیر و حركت شركت راه آهن، از تشكیل اداره كل امور لجستیك در زیرمجموعه معاونت بهره برداری و سیر و حركت اطلاع داد و اظهار داشت: وظیفه اصلی این اداره كل اجرای دستورالعمل مراكز لجستیك با رویكرد حمل ونقل تركیبی بار در كنار كیفی سازی حمل و نقل جاده ای ریل، بتواند بیشترین استفاده از ظرفیت های موجود را داشته باشد.
احمدی اظهار داشت: اداره كل امور لجستیك شركت راه آهن با دریافت مجوزهای لازم از سازمان امور استخدامی شكل گرفته و به صورت رسمی كار خویش را شروع كرده است.
معاون بهره برداری و سیر و حركت شركت راه آهن، تصریح كرد: به دنبال همكاری های شركت راه آهن و سازمان بنادر و دریانوردی در قالب كارگروه «ریل-بندر»، ظرفیت های تخلیه، بارگیری و اتصال ریل و توسعه ریل در بنادر طی جلسات مستمر مورد بررسی قرار گرفت؛ همینطور هماهنگی های لازم بین اداره كل امور لجستیكی شركت راه آهن و اداره كل امور لجستیك و حمل و نقل چندوجهی سازمان بنادر و دریانوردی به صورت مستقیم در این كارگروه شكل می گیرد.

1397/08/18
22:30:45
5.0 / 5
4311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است