غرضی: نظام مهندسی از دست رانت خواران و امضافروشان خارج شود

غرضی: نظام مهندسی از دست رانت خواران و امضافروشان خارج شود

آوا مسكن: تهران- اولین رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: اعضا باید با شركت در انتخابات، این سازمان را از دست رانت خواران و امضا فروشان بیرون آورند.


به گزارش دوشنبه تارنمای وزارت راه و شهرسازی، «سیدمحمد غرضی» اضافه كرد: بیش از 20 سال از عمر خویش را صرف ارتقا و تاثیرگذاری این نهاد حرفه ای كردم، اما این نهاد تخصصی نتوانسته است به اهداف عالی خود برسد و فناوری را وارد حوزه ساخت و ساز كند.
وی تصریح كرد این مجموعه حتی از راضی كردن مهندسان و تامین معیشت آنها عاجز است.
غرضی اظهار داشت: برخی مهندسان كم فروشی می كنند و با اینكه پول می گیرند ولی وظایف خویش را به درستی انجام نمی دهند و سبب می شوند خریداران به جای آنكه ساختمان را محلی امن تلقی كنند آن را ناایمن بدانند.
وی درباره انتشار خبرهایی درباره جعل مدرك تحصیلی رییس پیشین سازمان نظام مهندسی اضافه كرد: مسائل و فسادی كه موجود است، در عرض یكی دو روز یا یك دولت خاص به وجود نیامده بلكه به صورت مستمر تداوم یافته است؛ به هر صورت باید اقدام های ضد فساد و اصلاحاتی كه در این زمینه وزیر راه و شهرسازی شروع كرده است تداوم یابد.
عضو هیات مدیره نظام مهندسی استان تهران هم اعلام نمود: عاملی كه سبب شده است سازمان نظام مهندسی اقتدار خویش را از دست دهد فساد و تخلف انجام شده در این سازمان است.
«الهه رادمهر» اضافه كرد: از اقدامات آقای آخوندی برای مبارزه با فساد حمایت می نماییم.
رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران هم چندی قبل در گفت و گو با یكی از رسانه جمعی اعلام نموده بود از اقدام وزیر راه و شهرسازی برای تعلیق پروانه اشتغال به كار مهندسی رییس پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان كشور برای مبارزه با فساد حمایت می نماییم.
احمد خرم اضافه كرد: مدیران دولت نهم و دهم امروز باید پاسخگو باشند كه چرا یك فرد با مدرك جعلی چنین سمت هایی را بر عهده داشته است و مراجع قضایی باید با شدت بیشتری با این افراد برخورد كنند تا شاهد بروز دوباره این تخلف ها نباشیم.
وی افزود: اگر امروز با این افراد متخلف به صورت جدی برخورد نشود احتمال تكرار این تخلف در آینده وجود دارد و فساد باید با برخوردهای جدی با مفسد ریشه كن شود.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، هشتمین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره نظام مهندسی كشور از پنجم تا سیزدهم مهرماه در همه استان های كشور برگزار می گردد.

اقتصام*1108*1961*


1397/07/09
19:26:39
5.0 / 5
4804
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است