مدیرعامل شركت آب منطقه ای فارس:

افزون بر 2 هزار چاه غیرمجاز در فارس امسال پر می گردد

افزون بر 2 هزار چاه غیرمجاز در فارس امسال پر می گردد

آوا مسكن: شیراز - مدیرعامل شركت آب منطقه ای استان فارس با بیان این كه بین 2 تا 3 هزار حلقه چاه غیر مجاز در این استان امسال در نوبت پُر شدن است، اظهار داشت: با اجرای طرح تعادل بخشی منابع آب در نیمه دوم امسال لودرها به سراغ این چاه ها خواهند رفت.


حمید رضا دهقانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: حدود 220 میلیارد ریال امسال برای اجرای طرح تعادل بخشی منابع آب كه بخشی از آن همین پر كردن چاههای غیر مجاز است اختصاص یافته، اجرای این طرح مشكل اعتباری و بودجه ندارد و با استفاده از ظرفیت های قانونی در موعد مناسب طرح اجرا می گردد.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای استان فارس با اشاره به اینكه عمق چاههای آب در بعضی از مناطق استان فارس به 300 متر رسیده است، اظهار داشت: برداشت های بی رویه و غیر متناسب با حجم ذخایر و منابع آب در سالهای گذشته و تداوم خشكسالی سبب شده است تا سفره های آب زیر زمینی در این استان صدمه جدی ببیند.
این مقام مشئول، تعداد زیاد چاه های پروانه دار را هم برای منابع آب مشكل آفرین دانست و اظهار داشت: بر مبنای آمار موجود 15.5 درصد از چاه های مجاز و پروانه دار كشور در استان فارس و پنج درصد از چاه های غیر مجاز كشور در این استان است، ازاین رو باید برداشت های مجاز را هم برای حفاظت بیشتر از منابع آب كنترل كرد.
دهقانی با اشاره به اینكه به دنبال این هستیم كه اضافه برداشت این نوع چاه ها را هم كنترل نماییم اظهار داشت: نصب كنتور هوشمند همچون راهكارهای كنترل برداشت دراین چاه هاست، از 36 هزار چاه برقی دراستان فارس برای حدود 12 هزار چاه كنتور نصب شده است.
وی افزود: در پروانه این چاه ها ساعت كاركرد درج شده است و اگر یك چاه بیش از ساعات مجاز برداشت كند می توان برق چاه را قطع كرد. شركت های توزیع برق اكنون به راحتی می توانند برداشت این چاه ها را كنترل كنند.
بر اساس آمارهای موجود، از سال 92 تابحال 6 هزار و 263 حلقه چاه غیر مجاز و فاقد پروانه بهره برداری در نقاط مختلف این استان پُر شده است.
6113/ 2027


1397/06/20
13:30:14
5.0 / 5
4232
تگهای خبر: بهره برداری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است