عضو شورای تهران:

نیترات آب برخی مناطق پایتخت بالا است

نیترات آب برخی مناطق پایتخت بالا است

آوا مسكن: تهران- رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه برخی اخبار از آلودگی آب تهران صحت ندارد، اظهار داشت: نمونه گیری از آب برخی مناطق تهران انجام شد و میزان نیترات آنها درصد بالایی داشت كه علت و شرایط خاصی دارد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا زهرا صدراعظم نوری روز شنبه در نشست خبری اضافه كرد: آب مصرفی در تهران سالم و باكیفیت است، هرچند امكان دارد در مناطقی ایرادهایی وجود داشته باشد اما مشكلی در شبكه آبرسانی نیست.
نوری با اشاره به اینكه طی آینده نزدیك در ۳۷۴ نقطه از تهران شبكه آبرسانی اضطراری با كمك آبفا تولید می شود، اظهار داشت: هزینه این مخازن آب اضطراری با استفاده از پرداخت هزینه مردمی در قبض ها تامین می گردد.

*شناسایی 10 هزار ساختمان ناایمن
وی اظهار داشت: تابحال بیش از 10 هزار پلاك ناایمن (واحد ساختمان) توسط سازمان آتش نشانی در پایتخت شناسایی شده است.
به گفته نوری دو میلیون و 500 هزار پلاك ثبتی در شهر تهران وجود دارد و از این رو شناسایی ساختمان های ناایمن كمی زمان بر است.
وی افزود: سازمان آتش نشانی این پلاك های ناایمن را در قالب ساختمان های بسیار پرخطر تا كم خطرتر طبقه بندی كرده است.
این عضو شورای تهران اضافه كرد: اخطاریه ای به مالكان این ساختمان ها داده می شود كه باید نسبت به مقاوم سازی و اصلاحات مدنظر آتش نشانی اقدام نمایند و در صورت بی توجهی ذی نفعان، این ساختمان ها توسط دستگاه قضا پلمپ خواهد شد.

* خریداری 2 باغ توسط شهرداری
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مبحث صیانت و حفاظت از باغات و فضای سبز تهران اظهار داشت: شهرداری 81 میلیارد تومان در پنج ماه نخست سال جاری از بخش جرایم قطع درختان و تخریب باغات درآمد داشته كه از محل آنها دو باغ در مناطق 7 و 10 خریداری شده است.
به گفته نوری، طبق بودجه امسال باید 50 درصد درآمد جرایم قطع درختان صرف خرید، تملك و حفظ باغات شود.
وی همینطور در مورد مبحث شناسنامه باغات تهران اظهار داشت: اضافه كرد: هم اكنون 6 هزار قطعه باغ احصا شده كه 40 پلاك آن متعلق به بنیاد مستضعفان است كه ساخت و ساز در آن صورت گرفته و شورای پنجم به هیچ عنوان اجازه بارگذاری مجدد در باغات را نخواهد داد.
رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اضافه كرد: به دنبال تولید باغ موزه، باغ رستوران یا باغ كلینیك هستیم كه با استفاده از آن ارزش افزوده تولید شود؛ البته در این خصوص با بنیاد مستضعفان و سایر نهادهایی كه مالكیت باغ را دارند مذاكراتی صورت خواهد گرفت.

*تاكید بر ارسال لایحه برج باغ به شورا
نوری درباره اینكه چرا هنوز لایحه برج باغ ها به شورای شهر تهران ارسال نشده است، اظهار داشت: این لایحه 22 اسفند سال گذشته لغو و فاصله ای دو ماهه تا ابلاغ آن تولید شد؛ شهرداری تهران ملزم به به ارسال لایحه جدید است.
وی اضافه كرد: قبل از لغو مصوبه پرونده حدود 248 پلاك در شهرداری در حال بررسی بود و از آن زمان تا 19 اردیبهشت امسال 25 پرونده و از 19 اردیبهشت تا یك هفته قبل 22 پرونده تشكیل شده است.
به گفته این عضو شورای شهر، اخیرا هم شهرداری تهران طی نامه ای درخواست كرده پرونده این ملك ها هرچه سریع تر تعیین تكلیف شود.
نوری افزود: طی 10 سال قبل 493 پرونده برای برج باغ ها صادر شده و درآمدهای حاصل از این حوزه یك درصد درآمدهای 10 ساله شهرداری بوده است.
رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اضافه كرد: در 10 سال قبل درآمدهای شهرداری حاصل از مصوبه برج باغ ها 11 هزار و 978 میلیارد ریال بوده است.
نوری افزود: 128 هكتار طی 10 سال از 493 پروانه برج باغ به غیر از باغ تغییر كاربری داده كه یعنی 128 هكتار از باغات تهران برای كسب یك درصد درآمد تبدیل به فضای اداری و تجاری شده است.
وی اضافه كرد: تعداد زیادی از این برج باغ ها بیش از 3 تا 7 طبقه منفی داشتند و با این حال اقدام آیا چیزی از ریشه درختان باقی می ماند؟
این عضو شورای شهر تهران تصریح كرد: مصوبه برج باغ ها منجر به نابودی درختان و باغات تهران شد.

* بهشت زهرا توسعه می یابد
نوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه باید ظرفیت بهشت زهرا(س) افزایش یابد اظهارداشت: مطالعه و امكان سنجی برای توسعه و تولید قبرستان در شرق و غرب تهران در حال انجام می باشد.
وی افزود: قسمت هایی در خود بهشت زهرا توسعه یافته اما كافی نیست و دو نقطه در شرق و غرب تهران برای تولید شعب دیگر بهشت زهرا امكان سنجی شده اما به علت انجام كار مطالعاتی هنوز نمی توان نام آن مناطق را اعلام نمود.

* ماندن یا رفتن شهردار
نوری در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این پرسش كه شهردار تهران مشمول قانون منع به كارگیری بازنشستگان می گردد یا خیر اظهار داشت: نظر وزارت كشور در این خصوص مبنای عمل است.
وی افزود: اگر قانون شامل حال شهرداران شود شورای پنجم در اسرع وقت به دنبال جابه جایی خواهد رفت.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه هنوز ماندن یا رفتن افشانی مشخص نمی باشد اظهار داشت: حقوقدانان شورا معتقدند شهرداران شامل این قانون نمی شوند و رئیس مجلس شورای اسلامی گفته شامل شهردار می گردد و به این دلیل برای ما مشخص نمی باشد آیا قانون شامل شهرداران می گردد یا خیر.
نوری تصریح كرد: مبحث را از وزارت كشور پیگیری خواهیم كرد و پاسخ آن مبنای عمل خواهد بود.
به گفته رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تا یك یا دو هفته آینده تكلیف این مورد مشخص خواهد شد.
وی با تاكید بر اینكه افشانی هم بعد از استعفای محمد علی نجفی تغییرات اساسی در بدنه شهرداری اعمال نكرد، اضافه كرد: آ نچه اهمیت دارد اینكه رویكرد شورای پنجم در نحوه اداره شهر تهران حفظ شود و با تغییر حداقلی در شهرداری و با ثبات فعالیت را ادامه دهیم.
نوری اظهار داشت: افشانی خویش را بازخرید كرده و حقوق بگیر دولت نیست اما اگر با این حال شرایط شهردار تهران شامل این قانون شود تابع قانونیم هرچند ترجیح می دهیم شهردار باقی بماند و به وظایف خود عمل كند.
این عضو شورای شهر تهران همینطور انتخاب جانشین احتمالی افشانی را از جانب اعضای شورای شهر شایعه خواند.

*كارنامه یكساله كمیسیون سلامت
رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینكه در یكسال اخیر این كمیسیون ۷۶ جلسه برگزار و ۸۲ طرح و لایحه بررسی نموده است اظهار داشت: از مهمترین اقدامات كمیسیون در حوزه صیانت و حفاظت از فضای سبز و باغات بود كه كمیسیون ماده 'هفت' را تقویت كردیم و در مناطق ۲۲ گانه این كمیسیون به قدری فعال گشته است كه هم اكنون پرونده در صف بررسی نداریم.

*زباله های بیمارستانی
رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درمورد مبحث جمع آوری پسماند در پایتخت هم اظهار داشت: برپایه قانون مسئولیت جمع آوری زباله های عادی بر عهده شهرداری است اما پسماندهای خاص همچون زباله های صنعتی و بیمارستانی باید توسط تولید كننده، سالم سازی و بعد توسط شهرداری جمع آوری شود.
وی افزود: خیلی از بیمارستان ها اقدامات موثری در سالم سازی پسماندهای خود انجام می دهند اما در همه جا كار درست پیش نمی رود و دستگاه های متولی همچون وزارت بهداشت باید به مشكلات رسیدگی كنند.
نوری در مورد سخنان یكی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در خصوص انكار كشف نسوج بدن در زباله ها هم اظهار داشت: هركس پاسخگوی صحبت های خود است اما امكان دارد برخی واحدهای كوچك بیمارستانی كار خویش را درست انجام ندهند.
به گفته این عضو شورای شهر تهران، وزارت بهداشت باید نظارت بیشتری در این خصوص داشته باشد و با متخلفان این حوزه برخورد شود.

*برخورد با پدیده سدمعبر
نوری در قسمت دیگری از سخنان خود در مورد پدیده سدمعبر آن را یكی از واقعیت های كلانشهر تهران عنوان و بیان كرد: بسیاری برای كسب درآمد در پیاده روها دستفروشی می كنند كه باید ساز و كار لازم برای رفع مزاحمت از شهروندان اندیشیده شود.
وی اضافه كرد: گفته می گردد پیاده روها را به بساطی ها اجاره می دهند كه این اقدام اشتباه است و شورا مبحث را پیگیری می كند چونكه دریافت مبالغ غیرقانونی می باشد.

* محتوای بیلبوردها كیفی تر شده است
رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی در مورد قراردادهای بیلبوردهای شهری اظهار داشت: درآمد سازمان زیباسازی در بودجه پیش بینی و مشخص شده بابت هر بیلبورد و استند و از لحاظ طول و عرض چه میزان باید هزینه ای دریافت كند.
وی افزود: تمام قراردادهای شهرداری تهران با عنایت به شعار شفاف سازی شورا باید روی سامانه شفافیت قرار گیرد اما این مورد كمی زمان بر است.
به گفته نوری، محتوای بیلبوردهای زیباسازی نسبت به گذشته كیفی تر شده و باید جنبه های آموزشی بیشتر مدنظر قرار گیرد.

*تفاوت فضای شورای چهارم و پنجم
نوری در مورد تفاوت عملكرد شوراهای های چهارم و پنجم شهر تهران بخصوص در حوزه سلامت و خدمات شهری اظهار داشت: فضای شورا در این دو دوره زیاد قابل مقایسه نیست چراكه در شورای چهارم عملكرد شهری مورد تاكید تمام اعضا نبود و كمیسیون سلامت شورای چهارم بیشترین تذكرات را به مدیریت شهری داشت.
وی اضافه كرد: شورای پنجم، شهرداری تهران را در مقابل خود نمی بیند و تمام تلاشمان براین است كه با حمایت و پشتیبانی شورا پروژه های شهری در فضایی آرام و بدون تنش پیش رود.

*ساماندهی كاشت گیاهان در تهران
نوری در بخش دیگری از سخنان خود درباره منع كاشت چمن در شهر تهران هم اظهار داشت: نوع كاشت گونه ها و گیاهان در شهر تهران باید مجدد ساماندهی گردد و امروز با عنایت به كم آبی باید از گیاهانی استفاده نماییم كه بومی و كم آب باشند.
این عضو شورا اضافه كرد: به سازمان بوستان ها اعلام كردیم دیگر نباید چمن جدیدی در شهر كاشته و آبیاری درختان هم باید پس از غروب آفتاب صورت گیرد.

تهرام/9343/3225/ 1008


1397/06/10
15:29:25
5.0 / 5
4362
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است