آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی 8 پروژه را آماده افتتاح نمود

آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی 8 پروژه را آماده افتتاح نمود

آوا مسكن: بجنورد- مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی اظهار داشت: همزمان با هفته دولت، افتتاح و بهره برداری از هشت پروژه آبرسانی به روستاها در این استان آغاز می گردد.


حمید روشن روان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:: به منظور بهبود كیفیت آب آشامیدنی و جبران كمبود آب در هشت روستا با جمعیت پنج هزار و 556 نفر طرح های آبرسانی توسط این شركت اجرا شده است.
وی با اشاره به واگذاری یكهزار و 892 فقره انشعاب در این روستاها اضافه كرد: برای بهره برداری از این پروژه ها، 25 میلیارد و 501 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.
روشن روان تصریح كرد: در این پروژه ها 9 كیلومتر خط انتقال و 16 كیلومتر شبكه توزیع و 31 باب حوضچه راه دسترسی اجرا شده است.
وی اظهار داشت: همزمان با هفته دولت امسال پروژه تامین آب ساكنان روستاهای 'گرماب' در شهرستان مانه و سملقان، 'لنگر'، 'كی كی' و 'اركان' در بجنورد، 'بیرك سفلی'، 'بیرك علیا' و 'مفرنقاه' در فاروج و روستای 'كاكلی' در شیروان افتتاح می گردد.
* حدود 77.2 درصد از روستاییان استان از آب سالم بهره مندهستند
روشن روان با اشاره به اینكه با بهره برداری از این پروژه ها 38 لیتر بر ثانیه آب تامین می گردد اظهار داشت: برای اجرای این پروژه ها، چهار دهنه چشمه بهسازی و دو حلقه چاه حفر و تجهیز شده است.
مدیرعامل شركت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی تصریح كرد: اكنون و با اقدامات انجام شده برای آبرسانی به روستاها، میزان بهره مندی ساكنان این مناطق از آب سالم به حدود 77.2 درصد رسیده است.
شركت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی 117 هزار مشترك دارد.
7185/ 6042


1397/05/29
14:23:35
5.0 / 5
4347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است