آب مورد نیاز بازسازی مناطق زلزله زده كرمانشاه تامین می گردد

آب مورد نیاز بازسازی مناطق زلزله زده كرمانشاه تامین می گردد

آوا مسكن: كرمانشاه - رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده كرمانشاه اعلام نمود كه آب غیرآشامیدنی مورد نیاز برای بازسازی مناطق زلزله زده این استان تامین می گردد.


رضا خواجه ای روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا، تصریح كرد: با عنایت به مبحث كم آبی در مناطق زلزله زده كرمانشاه، تامین آب غیرشرب برای ساخت و ساز در این استان در دستور كار بنیاد مسكن انقلاب اسلامی قرار گرفته است.
وی اضافه كرد: در این راستا تمام تانكرهای آب رسان تحت اختیار بنیاد مسكن انقلاب اسلامی در سراسر كشور به استان كرمانشاه فرا خوانده شده اند تا برای انتقال آب غیرآشامیدنی مورد نیاز ساخت و ساز به كارگیری شوند.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده كرمانشاه، با اشاره به اینكه 12 ستاد معین بنیاد مسكن در منطقه حضور دارند، عنوان كرد: اكنون هركدام از ستادهای معین مستقر در استان یك دستگاه تانكر به منظور انتقال آب غیرآشامیدنی مورد نیاز ساخت و ساز در اختیار دارند.
وی افزود: صاحبان واحدها و پیمانكاران هم موظفند مخازنی را به منظور ذخیره آب غیرآشامیدنی مورد نیاز ساخت و ساز تهیه كنند تا به آنها آب رسانی شود.
طی روزهای اخیر به دلیل استفاده از آب شرب در شهرستان سرپل ذهاب برای بازسازی مناطق صدمه دیده شهری و بویژه روستاها، مردم این مناطق با قطعی آب و یا افت فشار مواجه گشتند.

** تامین مصالح ساختمانی ارزان برای مناطق زلزله زده
خواجه ای در بخش دیگری از صحبت های خود در باره افزایش قیمت مصالح ساختمانی هم اظهار داشت: قیمت مصالح ساختمانی در مناطق زلزله زده به تبع كشور افزایش پیدا كرده، با این وجود با تامین مصالح ارزان قیمت، این افزایش قیمت را برای زلزله زدگان به حداقل رسانده ایم.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده كرمانشاه خاطرنشان كرد: اكنون فولاد و بتن ارزان قیمت در مناطق زلزله زده در حال توزیع است و مشكلی در زمینه تامین این اقلام اساسی ساخت و ساز احساس نمی گردد.

** تعمیر 45 هزار واحد زلزله زده
خواجه ای همینطور با اشاره به اینكه 35 هزار واحد خسارت دیده نوع اول و نوع دوم در مناطق زلزله زده استان كرمانشاه وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد كار ساخت 12 هزار واحد روستایی و هشت هزار واحد شهری در مناطق زلزله زده با اولویت دنبال می گردد.
وی با اشاره به اینكه تابحال 30 هزار و 700 واحد مسكونی در شهرها و روستاهای زلزله زده آواربرداری شده اند، اظهار داشت: 60 هزار واحد نیاز به تعمیر دارند كه تابحال كار تعمیر 45 هزار واحد به صورت كامل به اتمام رسیده است.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده كرمانشاه با اشاره به اینكه تابحال 27 هزار و 600 واحد زلزله زده پی كنی و 22 هزار و 400 واحد فنداسیون بندی شده اند، تصریح كرد: 14 هزار و 700 واحد مسكونی در مناطق زلزله زده اسكلت های خویش را علم كرده و 10 هزار واحد هم دارای سقف شده اند.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 كیلومتری بخش ازگله، 32 كیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه 620 كشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یك هزار و 930 روستای استان كرمانشاه خسارت وارد كرده و برپایه ارزیابی های صورت گرفته حدود 90 هزار واحد مسكونی شهری و روستایی هم صدمه كلی و جزئی دید.
7445/8066


1397/04/19
13:07:19
5.0 / 5
4705
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است