آخوندی؛

تخلفات نوروزی ناوگان اتوبوسرانی گزارش شود

تخلفات نوروزی ناوگان اتوبوسرانی گزارش شود

آوا مسكن: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امسال ۹۰۰ هزار صندلی برای مسافران جاده ای فراهم گشته است.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، عباس آخوندی در حاشیه بازدید از ترمینال مسافری بیهقی تهران كه به مناسبت آغاز سفرهای نوروزی انجام شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای نوروز ۹۷، ۹۰۰ هزار صندلی ویژه مسافران نوروزی در اتوبوس ها فراهم گشته است كه ۳.۵ میلیون مسافر از این ناوگان استفاده می نمایند.
وی اظهار داشت: در این بازدید از اتوبوس ها دیدارم داشتم و با مدیران شركت های حمل و نقل مسافر جاده ای گفتگو كردم. وضعیت اتوبوس ها مناسب بود و راننده ها آموزش های لازم برای نحوه رفتار با مسافران و هم رانندگی ایمن و كم خطر را دیده بودند.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: روز اتوبوس ها سامانه جی پی اس كه به سامانه (سپهتن) نصب بود كه رفتار رانندگان را در لحظه رصد و ضبط می كند.
آخوندی خاطرنشان كرد: روی بلیت اتوبوس ها شماره تلفن هم ثبت شده كه اگر راننده ها رفتار پرخطر داشتند یا وسیله نقلیه مشكل داشت با استفاده از این شماره تلفن اطلاع دهند.
وی تصریح كرد: سن ناوگان اتوبوسرانی كشور مجموعا جوان بوه و سن بالایی محسوب نمی گردد. اتوبوس هایی هم كه سن بالاتری دارند از نظر فنی كاملا مورد تایید هستند. میانگین سن ناوگان جاده ای حدودا ۱۰ سال است.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: با اغلب مردم و مسافران در ترمینال گفتگو كردم و نكته جالب اینكه بخش عمده ای از مسافران بلیت خویش را اینترنتی خریدار كرده بودند. قیمت ها ثابت بود و متفاوت نبود ضمن اینكه در طول ایام نوروز هم بلیت فروخته می گردد بخصوص كه در تعطیلات سال نو معمولا اتوبوس ها یك سر خالی تردد می كنند.
در ادامه این بازدی عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه امسال برای تعطیلات نوروز ۹۷، ۷۰ هزار وسیله نقلیه عمومی و ۹۰۰ هزار صندولی تدارك دیده شده اظهار داشت: با عنایت به سرمایه گذاری عظیمی كه در حمل و نقل عمومی شده است از مردم می خواهم تا از اتوبوس برای سفرهای جاده ای استفاده كنند چون هم ایمن تراست و هم پلیس راهور نظارت بیشتری بر رفتار رانندگان اتوبوس ها دارد.
به گفته رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، امسال در طول تعطیلات نوروز ۱۴ هزار راهدار در ۶۴۷ راهدارخانه مستقر شده اند تا به مسافران نوروزی خدمات بهتری عرضه كنند.
معاون وزیر راه خاطرنشان كرد: در طول سالهای اخیر حمل و نقل شخصی ۸ درصد افزایش داشته، این در شرایطی است كه تقاضا برای حمل و نقل عمومی جاده ای ۵ درصد كاهش داشته است.

1397/01/02
11:01:44
5.0 / 5
4545
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است