معاون وزیر راه در گفتگو با مهر؛

پهلوگیری تنها ۴ كشتی در چابهار از زمان افتتاح

پهلوگیری تنها ۴ كشتی در چابهار از زمان افتتاح

آوا مسكن: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: از زمان افتتاح فاز یك توسعه بندر شهید بهشتی تا كنون تنها ۴ كشتی حامل گندم، شكر، كود شیمیایی و فولاد در این بندر پهلو گرفته است.محمد راستاد در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره توزیع بار داخلی در بنادر كشور اظهار نمود: مقرر است توزیع بار داخلی با استفاده از حمل و نقل دریایی داشته باشیم. به این صورت كه بندر شهید رجایی به صورت بندر هاب كانتینری كشور عمل می كند و لاینرها در این بندر پهلو می گیرد و سپس از این بندر با كشتی های فیدری به سایر بنادر كالا جابه جا می گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: زیرساخت های بنادر كشور با این الگو در حال توسعه است كه سایر بنادر آمادگی داشته باشند به صورت ترانشیپمنت داخلی بارها و كالاها از كشتی های لاینر به بندر شهید رجایی و از آنجا با كشتی های فیدری به این بنادر كوچكتر منتقل شود.
وی ادامه داد: اجرای این الگو در دستور كار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دارد تا جابه جایی كالا بین بنادر اصلی و فرعی تقویت شود.
راستاد در مورد توسعه گردشگری دریایی اظهار داشت: تمام ظرفیت ها و پتانسیل گردشگری دریایی كشور را در ابتدا به دقت احصاء و شرایط آن را بررسی می نماییم. بعد از آن با بخش خصوصی مذاكره و زمینه پشتیبانی از این بخش را فراهم می نماییم تا زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در گردشگری دریایی را فراهم نماییم.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در مورد تعداد پهلوگیری كشتی ها در بندر شهید بهشتی خاطرنشان كرد: پس از پهلوگیری كشتی حامل محموله گندم از هند برای افغانستان، كشتی هایی حامل شكر و كود شیمیایی و فولاد داشته ایم. تردد كشتی در این بندر كم و بیش جریان داشته است با این حال ما ظرفیت را در بندر شهید بهشتی چابهار بوجود آورده ایم ولی نیاز به بازاریابی دارد.
وی تصریح كرد: حضور هندی ها در این بندر می تواند در زمینه جذب كشتی و كالا در چابهار مؤثر باشد به تازگی در حال جمع بندی نهایی با یك شركت كانتینری لاینری هستیم كه تردد مستمر به بندر چابهار داشته باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مقرر است اپراتور بندر شهید بهشتی، شركت EPGL هند باشد وزیر راه و شهرسازی هم هم اكنون همراه رئیس جمهور به هند سفر كرده است، در حال مذاكره با شركت هندی است تا این قرارداد نهایی شود.اطلاع جدیدی درباره نتایج تجسس غواصان در محل سانچی ندارموی همینطور درباره آخرین وضعیت بررسی سانحه سانچی اظهار داشت: همچنان در حال برررسی و ارزیابی سانحه هستیم كه اگر تمام شود نتایج آن به صورت مبسوط اعلام می گردد.وی در مورد عملیات تجسسی كه غواصان در اطراف محل غرق شدن نفتكش سانچی داشته اند اظهار داشت: اطلاعات من در این زمینه در همان حدی است كه مدیران شركت نفتكش اعلام نموده اند و اطلاعات جدیدی در این خصوص ندارم.

1396/11/29
13:15:44
5.0 / 5
4495
تگهای خبر: افتتاح , بنادر , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است