از سوی اتاق بازرگانی ایران دنبال می شود

پیگیری توسعه همکاریهای حمل و نقلی با روسیه

پیگیری توسعه همکاریهای حمل و نقلی با روسیه

آوا مسکن: به گزارش آوا مسکن، اتاق بازرگانی ایران از برنامه ریزی برای توسعه همکاریهای حمل و نقلی با روسیه و استفاده از توان بخش های خصوصی دو کشور در این عرصه اطلاع داد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، در جهت توسعه فعالیتهای حمل ونقلی، ترانزیتی و تجاری در راه کریدور شمال-جنوب، امور حمل و نقل بین المللی، کارنه تیر و آت آ اتاق ایران و نمایندگی بازرگانی روسیه در ایران (موسسه آسماپ) تصمیم گرفتند، ابعاد و زمینه های لازم برای انعقاد تفاهمنامه را بررسی نمایند.
در همین رابطه رستم ژیگانشین، رئیس نمایندگی بازرگانی فدراسیون روسیه در ایران با بهنام فرامرزیان، مدیر امور حمل و نقل بین المللی، کارنه تیر و آت آ اتاق ایران دیدار نمود.
در این جلسه بر اهمیت نقش حمل و نقل و لجستیک در تقویت مراودات اقتصادی بین دو کشور اشاره و همکاری در چارچوب یک تفاهمنامه بین اتاق ایران و موسسه آسماپ مورد تاکید قرار گرفت.
بدین منظور مقرر شد رایزنی های لازم از جانب دو طرف صورت گیرد و زمینه های همکاری هرچه سریع تر مشخص و مورد توافق قرار گیرد.
چندی پیش، مدیر حمل و نقل بین المللی و کارنه تیر اتاق ایران با تشریح مسائل مهم حوزه کارنه تیر میان ایران و روسیه بیان کرده بود: روس ها در این عرصه دو مبحث مهم دارند که اخیراً هم در کمیسیون های مشترک حمل ونقلی مطرح بوده است. اول مبحث مجوز تردد است. هم اکنون مجوز تردد دو طرفه در توافقات حمل ونقلی و وزارت خانه های راه دو کشور برداشته شده اما دو کشور فقط برای کشور ثالث به یکدیگر مجوز می دهند.
او اضافه کرد: طرف ایرانی مایل است مجوز ثالث هم برداشته شود و این پیشنهاد را قبلاً هم به روس ها عرضه کردیم. اما روس ها به عکس به دنبال افزایش و نه حذف این مجوزها هستند. مقرر است این مورد را هم زمان با حضور هیات روسی در تهران با بخش خصوصی و دبیر کل اتحادیه حمل و نقل روسیه مطرح نماییم.
فرامرزیان افزود: مبحث مهم بعدی برای روس ها، نرخ مابه التفاوت سوخت است که این موضوعی دولتی و حاکمیتی است و ما بعنوان بخش خصوصی از مسئولین خواسته ایم که در جلسات c2b شرکت نمایند و به سؤالات در رابطه با نرخ مابه التفاوت سوخت و چگونگی عرضه سوخت در جایگاه ها به کامیون های روسی پاسخ دهند.
مدیر حمل و نقل بین المللی و کارنه تیر اتاق ایران ضمن اشاره به این که برای بخش خصوصی ایران حذف مجوزهای ثالث با روسیه و روان سازی کامل حمل و نقل میان دو کشور اهمیت زیادی داشته و خواهان لابی های دولتی برای عملیاتی شدن آن هستیم اظهار داشت: علاوه بر این مشخص شدن نرخ مابه التفاوت سوخت و شفافیت در این بخش هم برای ما مهم می باشد.
او اضافه کرد: دلیل اهمیت این مورد اینست که مایلیم کامیون های روس به عمق ایران بیایند و فقط در مرز آستارا تخلیه و بارگیری نشوند. این امر سبب می شود هم نوعی توازن حمل ونقلی بین دو کشور ایجاد شود و هم شرکتهای حمل و نقل فعال در راه با مشکلات یکدیگر بیشتر آشنا گردند و در رفع این مشکلات بیشتر کوشا باشند.
منبع:

1402/03/14
15:21:28
5.0 / 5
214
تگهای خبر: تقویت , توسعه , حمل و نقل , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است