مدیرعامل شهرهای جدید مطرح كرد

مهلت یک ماهه به دستگاه ها برای تأمین زمین نهضت مسکن

مهلت یک ماهه به دستگاه ها برای تأمین زمین نهضت مسکن

به گزارش آوا مسکن مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: دستگاه هایی مثل محیط زیست، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و میراث فرهنگی، مرجع پاسخگویی به استعلامات درمورد الحاق اراضی به نهضت ملی مسکن هستند و بنا به دستور ریاست جمهوری اگر تا یک ماه پاسخ استعلامات داده نشود مراحل صدور پروانه و اجرای پروژه ها در اراضی مورد نظر شروع می شود.


علیرضا جعفری در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در برخی از شهرهای جدید با کمبود زمین مواجهیم. این مسئله در پردیس، اندیشه، هشتگرد، گلبهار، پرند و صدرا وجود دارد. در شهرهای مذکور پیگیری هایی صورت گرفته و برخی اراضی برای الحاق به این شهرها شناسایی شده است.

ساخت سه شهرک در تهران از اوایل سال آینده
وی ادامه داد: در استان تهران راه اندازی سه شهرک جدید را در دستور کار داریم که درحال تهیه طرح های جامع آن هستیم. انشاءالله پس از نهایی شدن طرح های جامع اقدامات آماده سازی را انجام می دهیم که حدود شش ماه زمان می برد. من امیدوارم تا آخر سال بتوانیم مشکل تأمین زمین را حل نماییم و از آغاز سال آینده کارهای اجرایی در سه شهرک مورد نظر را آغاز نماییم.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درباره راهکارهای تأمین زمین پروژه نهضت ملی مسکن اظهار داشت: در هفته های گذشته مذاکرات و نشست هایی با برخی استانداران و معاونت های عمرانی استانداران داشتیم و درمورد تاکید ریاست جمهوری بر بحث زمین، لزوم اجرای پروژه های مسکونی و ایجاد سکونتگاه های مطلوب برای شهروندان صحبت شد. استانداران به جد پیگیر این مسئله هستند و امیدوارم با پیگیری این عزیزان مسئله الحاق اراضی در جلسات فنی و شورای برنامه ریزی استان ها محقق شود.
جعفری خاطرنشان کرد: دستگاه هایی مثل محیط زیست، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و هم چنین میراث فرهنگی، مرجع پاسخگویی به استعلامات درمورد الحاق اراضی هستند. باید ظرف یک ماه در این حوزه پاسخ بدهد. طبق دستور ریاست محترم جمهوری اگر این اقدام صورت نگیرد به منزله مثبت بودن پاسخ خواهد بود و سایر مراحل صدور پروانه در دستور کار قرار می گیرد.

مترو پردیرس از مطالبات مردم شرق تهران است
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درباره آخرین وضعیت مترو تهران ـ پردیس اظهار داشت: مطالعات مترو پردیس طبق نشریه ۷۷۷ که استاندارد طرح های حمل و نقل را بررسی می کند در دستور کار است. دو پیشنهاد در ارتباط با مسیر مترو توسط مشاور طرح ارائه شده که درحال بررسی است. من فکر می کنم با عنایت به مطالعات جدیدی که داریم و با عنایت به ظرفیت های توپوگرافی و جغرافیایی منطقه بتوانیم طرح های بهینه تری را داشته باشیم.
جعفری توضیح داد: هفته گذشته مکاتباتی با مراکز آماری و اطلاعاتی درمورد اطلاعت حمل و نقل مسافر، ظرفیت ها و لزوم مسافرپذیری این خط داشتیم. از دستگاههای مربوطه خواستیم آخرین آمار را به ما ارائه دهند تا در گزارش های اطلاعاتی پیمانکار بررسی نماییم. بمحض اینکه آمار جدید به دست ما برسد بر لزوم اجرای طرح تاکید بیشتری شود.
وی، پروژه مترو پردیس را یکی از محورهای حمل و نقل شرق تهران دانست و اظهار داشت: از مطالبات جدی که مردم شرق تهران دارند ساختارهای حمل و نقل و تردد است که مترو پردیس بعنوان یک ظرفیت برای شهرهای شرق استان تهران و آسایش هموطنان دیده می شود.




منبع:

1401/04/22
07:49:43
5.0 / 5
157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است