معاون حمل و نقل وزارت راه مطرح كرد؛

تردد 413 هزار مسافر نوروزی از فرودگاه امام

تردد 413 هزار مسافر نوروزی از فرودگاه امام

به گزارش آوا مسکن معاون حمل و نقل وزارت راه اظهار داشت: طبق آمار فرودگاه امام که بیشترین پروازهای بین المللی را دارد بیش از 413 هزار مسافر تا 13 فروردین جا به جا شدند که نسبت به زمان مشابه 254 درصد رشد داشت.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، شهریار افندی زاده در نشست خبری عملکرد ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی که قبل از ظهر امروز در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی برگزار شد، اضافه کرد: ۸۰ درصد جا به جایی ها بوسیله ۱۴ هزار و ۴۰۰ اتوبوس ۲۴۳۰۰ مینی بوس و ۳۰ هزار سواری انجام شده است.
وی اظهار داشت: از ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۰ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ تعداد مسافر که جا به جا شدند ۵ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۲۳ نفر بوده است که نسبت به نوروز سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است. در بخش حمل و نقل ریلی تردد مسافران یک میلیون و ۲۸۳ هزار نفر بود که نسبت به سال قبل رشد ۴۷ داشت.
افندی زاده اظهار داشت: در بخش حمل و نقل هوایی رشد زیادی وجود داشت تعداد مسافر جا به جا شده دو میلیون و ۱۹۵ هزار جا به جایی ثبت گردید که نسبت به سال قبل ۵۴ درصد رشد داشت. در فرودگاه امام خمینی که بیشترین پروازهای بین المللی را در ایران دارد بیش از ۴۱۳ هزار و ۲۲ نفر مسافر تا ۱۳ فروردین جا به جا شدند که نسبت به زمان مشابه ۲۵۴ درصد رشد داشته است تعدادی از ایرلاین ها پرواز فوق العاده گذاشتند.
به گفته وی در بخش حمل و نقل دریایی در مجموع ۵ میلیون و ۸۴۸ هزار نفر تا ۱۳ فروردین جا به جا شدند که ۳۰۰ درصد رشد داشته است طبیعی بود بیشترین ترددها در ابتدای تعطیلات باشد بدین سبب تا ۱۳ فروردین بیش از ۵۲ میلیون تردد بین استانی انجام شد که ۴۱ درصد رشد داشته است تردد روزانه هم مطرح بود که بطور متوسط سفرهای بین استانی بیشترین رشد را داشته است.
این مقام مسئول اظهار داشت: در زمینه حمل و نقل سواری استان هرمزگان ۷۱ درصد و استانهای البرز و تهران هر کدام ۴۹ درصد تردد را ثبت کرده اند و آزاد راه های شمالی و جنوبی بیشترین تردد را داشته اند.
معاون حمل و نقل وزارت راه درباره نرخ خدمات حمل و نقل در نوروز، اضافه کرد: تلاش شد قیمت ها افزایش پیدا نکند این مساله همکاری شرکت های مختلف را به دنبال داشت که زمینه ای برای آن برقرار شد که اگر افزایش نرخی باشد پیگیر شوند.
افندی زاده افزود: هواپیماهای خارجی محدودیتی برای افزایش نرخ ندارند اما هواپیماهای داخلی طبق نرخ مصوبی که در سایت هست قابل رؤیت هستند ضمن این که مالیات بر ارزش افزوده نیز به این نرخ اضافه می شود بدین سبب نباید بیشتر از این رقم فروخته شود. اگر این اتفاق می افتد پیگیری می شد. شرکتها می توانستند حداکثر نرخ مصوب را با مالیات اعمال کنند.
وی اظهار داشت: ۹۷ درصد سفرها ریلی و جاده ای است و تنها دو درصد سفرهای هوایی انجام می شود.
افندی زاده اظهار داشت: ۲۲۰ هزار کیلومتر راه داریم که بیش از ۸۰ درصد سفرها در راه های اصلی انجام می شود. وقتی حادثه ای اتفاق می افتد آنرا تحلیل می کنند که علت چیست البته همه این عوامل می تواند هم افزایی داشته باشد. نقاط حادثه خیز شناسایی می شود و بررسی خواهد شد که چطور میتوان کمتر گرفتار حادثه شد رفع این مساله به بودجه نیاز دارد.
به گفته این مقام مسئول رانندگان نقش عمده ای در حوادث دارند برنامه ما این است که متناسب با بودجه به ترمیم و بهسازی جاده ها اقدام نماییم. این حرف که جاده ها ایمن نیست حرف کاملی نیست. ایمن کلمه نسبی است اما ایمنی می تواند ارتقا پیدا کند.
معاون حمل و نقل وزارت راه اضافه کرد: پیش بینی هواشناسی برای امسال این بوده که بارش ها کم هست هواشناسی پیش بینی برای ایام نوروز را انجام می داد و تحلیلی هم برای روزهای آینده می کرد. بیشترین بارش ها در سواحل شمالی بود پس اگر به سایت هواشناسی مراجعه شود می بینیم که پیش بینی ها درست بوده است. همین طور اگر برای هفته بعد وضعیت تحلیلی بدهد حتما یک روز جلوتر این پیش بینی درست تر خواهد شد.


منبع:

1401/01/16
10:11:11
5.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است