رئیس كمیسیون عمران مجلس:

قیمت سیمان در بازار کاذب است

قیمت سیمان در بازار کاذب است

رییس کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: علت بالا بودن قیمت سیمان در بازار، ورود دلالان است که منجر به کاذب شدن نرخ ها شده و این قیمت باید به کیسه ای کمتر از 30هزار تومان برسد.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، محمدرضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس در حاشیه نمایشگاه صنعت ساختمان در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه یکی از علل افزایش قیمت مسکن، عدم تعادل بین عرضه و تقاضا است، اظهار داشت: باید سالی یک میلیون واحد مسکونی می ساختیم که متأسفانه ۳۰۰ هزار واحد تولید شده و افزایش قیمت مسکن را در پی داشت.
وی اضافه کرد: در قانون جهش تولید مسکن پیش بینی شده ظرف چهار سال چهار میلیون مسکن ساخته شود. زمین رایگان، مصالح مناسب و تسهیلات با نرخ سود ۱۰ تا ۱۲ درصدی از مواد این قانون است که شرایط را برای ساخت مسکن مهیا می کند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: د راجرای این قانون، مهم این است که نه فقط وزارت راه و شهرسازی، بلکه کل دولت پای کار باشند. همین طور جانمایی ها برای ساخت وساز باید در مناطقی باشد که زیرساخت ها فراهم بوده و کیفیت ساخت وساز نیز به نحوی باشد که در مقابل زلزله مقاوم باشند.
رضایی کوچی درمورد قیمت مصالح ساختمانی اظهار داشت: جلساتی با وزیر صمت برگزار کرده ایم. وی متعهد شد مصالح مورد نیاز برای ساخت یک میلیون واحد را تامین کند.
وی اضافه کرد: در چند ماه اخیر با کمبود سیمان مواجه بودیم که همچون دلیلهای آن، علاوه بر قطعی برق کارخانجات سیمان، صادرات سیمان بود. وزیر صمت قول داد که اولویت عرضه سیمان را به نیاز داخل اختصاص دهد به خصوص که سیمانی ها از یارانه پنهان استفاده می نمایند.
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه نرخ تعیین شده برای سیمان در جلسات با وزیر صمت کیسه ای زیر ۳۰ هزار تومان است، اظهار داشت: قیمت های فعلی بازار کاذب است و دلالان دخالت کرده اند.

1400/06/22
23:39:17
5.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است