معاون وزیر راه خبر داد؛

بازگشت شهرک سازی به تهران

بازگشت شهرک سازی به تهران

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از جانمایی راه اندازی ۳ شهرک جدید در شرق و جنوب غرب تهران و آغاز ساخت و ساز مسکونی در آنها بعد از صدور مجوز شورایعالی شهرسازی اطلاع داد.حبیب الله طاهرخانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره واگذاری شهرک سازی به شرکت عمران شهرهای جدید بعنوان یکی از کارکردهای جدید این شرکت عنوان کرد: ساخت ۴۰ شهرک در کشور در مرحله مکان یابی قرار دارد؛ مطالعات مکان یابی همه این ۴۰ شهرک به پایان رسیده است و به طور عمده مقرر است در اراضی دولتی و ملی راه اندازی شوند.
۴۰ شهرک در کنار شهرهای بزرگ کشور ساخته می شود
وی تصریح کرد: ساخت شهرک های مذکور کمترین صدمه های زیست محیطی داشته و از نظر تأمین خدمات زیر بنایی و روساختی با مشکلات کمتری نسبت به شهرهای جدید روبرو خواهند بود.
ساخت شهرک ۲۸ هزار نفری سنندج قطعی شد
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: هفته گذشته ساخت یک شهرک ۴۶۰ هکتاری در اطراف سنندج به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری رسید که با عنایت به کمبود شدید زمین در سنندج و افزایش ناگهانی قیمت مسکن در این شهر، کمک بزرگی به رفع این مشکل خواهد کرد؛ این شهرک امکان اسکان ۲۸ هزار نفر را فراهم خواهد نمود.
منتظر صدور مجوز ساخت شهرک جدید اردبیل هستیم
طاهرخانی افزود: مجوزهای استانی ساخت شهرکی در نزدیکی اردبیل صادر شده و منتظر صدور مجوز شورایعالی شهرسازی هستیم؛ در همه کلانشهرهایی که مشکل حاد کمبود مسکن داریم با جانمایی شهرک های جدید برطرف خواهد شد. به جز اصفهان که نیازی به ساخت شهرک نبود و ظرفیت خالی در دو شهر جدید بهارستان و شهر مجلسی وجود دارد.
ساخت ۳ شهرک برای تهران قطعی شد
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه ساخت سه شهرک در استان تهران برنامه ریزی شده اظهار داشت: فرآیند صدور مجوز راه اندازی این شهرک ها در مراحل مختلف قرار دارند بعنوان مثال هم در شرق و هم در جنوب غرب تهران مکان یابی ساخت این شهرک ها انجام شده و باید به تصویب شورایعالی شهرسازی برسد.
وی تصریح کرد: بعد از صدور مجوز شورایعالی شهرسازی، مساحت این شهرک ها و سقف جمعیت پذیری آنها اعلام خواهد شد.
مزایای شهرک سازی نسبت به ساخت شهر جدید
به گفته این عضو شورایعالی مسکن، شهرک ها مزایایی نسبت به شهرهای جدید دارند همچون این که زیرساخت های آنها قابل دسترس تر است؛ مشکل حمل و نقل میان شهرک با شهر مادر مانند شهرهای جدید نیست؛ نزدیکی آنها به کلانشهر، جذابیت بیشتری را نسبت به شهرهای جدید بوجود آورده است. مقرر است بخشی از این یک میلیون مسکنی که دولت سیزدهم وعده ساخت آنرا داده به این شهرک ها منتقل شوند.


منبع:

1400/06/03
15:31:27
5.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است