افزایش آلایندگی انرژی آمریکا رکورد می زند

افزایش آلایندگی انرژی آمریکا رکورد می زند

به گزارش آوا مسکن انتشار گازهای گلخانه ای از جانب صنعت انرژی آمریکا سال جاری بیشترین افزایش را در بیشتر از سه دهه گذشته خواهد داشت چونکه همزمان با احیای اقتصادی از تبعات همه گیری کووید ۱۹، نیروگاهها زغال سنگ بیشتری برای تولید برق می سوزانند.به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، آمار رسمی آمریکا از آن حکایت می کند که انتشار کربن سال جاری هفت درصد رشد کرده و به ۴.۸۹ میلیارد تن می رسد که بزرگترین افزایش از سال ۱۹۹۰ خواهد بود. سهم زغال سنگ در سبد نیروی آمریکا از ۲۰ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۲۳ درصد در سال ۲۰۲۱ افزوده می شود چونکه قیمت بالای گاز طبیعی سبب شده است نیروگاهها زغال سنگ بیشتری مصرف کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این گزارش در حالی انتشار یافته که سازمان ملل متحد روز دوشنبه اخطار داد بدون تلاشهای جدید برای کاهش انتشار کربن، زمین در دو دهه آینده ۱.۵ درجه گرمتر می شود و تغییرات فاجعه آمیز در الگوهای جوی جهانی را به دنبال خواهد داشت.

همچنین در گزارش ماهانه اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیشبینی شد تولید نفت خام این کشور ۱۶۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۲۱ کاهش پیدا کرده و به ۱۱.۱۲ میلیون بشکه در روز می رسد که این کاهش کمتر از پیشبینی قبلی از کاهش ۲۱۰ هزار بشکه در روز تولید است.

بهبود قیمت نفت سبب شده است تولیدکنندگان آمریکایی شمار دکلهای حفاری را بالا برند. مجموع دکلهای حفاری آمریکا در مقایسه با رکورد پایینی که در اوت سال قبل ثبت کرد، بیشتر از دو برابر افزوده شده است.

پیش بینی می شود تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۲۲ به میزان ۶۵۰ هزار بشکه در روز رشد کرده و به ۱۱.۸ میلیون بشکه در روز برسد. تولید این کشور قبل از شیوع کرونا در سال ۲۰۱۹ به رکورد ۱۲.۳ میلیون بشکه در روز صعود کرده بود.

طبق پیشبینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، مصرف نفت و سایر سوختهای مایع آمریکا در سال ۲۰۲۱ به میزان ۱.۵۸ میلیون بشکه در روز رشد کرده و به ۱۹.۷۰ میلیون بشکه در روز می رسد در حالیکه پیشبینی قبلی، رشد مصرف به میزان ۱.۵۲ میلیون بشکه در روز بود. مصرف بنزین آمریکا در نیمه اول سال میلادی جاری به ۸.۶ میلیون بشکه در روز رسید که بالاتر از ۸.۳ میلیون بشکه در روز در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ اما پایینتر از ۹.۳ میلیون بشکه در روز در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ بود.

مصرف جهانی نفت و سایر سوختهای مایع به ۹۷.۶ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۲۱ می رسد که ۵.۳ میلیون بشکه در روز افزایش در مقایسه با سال ۲۰۲۰ خواهد داشت.

منبع:

1400/05/20
09:43:32
5.0 / 5
201
تگهای خبر: تولید , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است