رئیس كمیسیون انرژی تشریح كرد

نتیجه جلسه كمیسیون انرژی با وزیر نیرو درباره خاموشی ها پس از گذشت یك هفته

نتیجه جلسه كمیسیون انرژی با وزیر نیرو درباره خاموشی ها پس از گذشت یك هفته

به گزارش آوا مسکن رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: مصوبات جلسه هفته گذشته کمیسیون برای مدیریت خاموشی ها تا حدودی اجرائی شده اما امیدواریم با اقداماتی که در ایام آینده صورت می گیرد باقی مصوبات نیز عملیاتی شود تا شاهد کاهش خاموشی ها در سراسر کشور باشیم.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، فریدون حسنوند در جمع خبرنگاران با اشاره به پیگیری های کمیسیون انرژی بمنظور کاهش خاموشی های اخیر بیان کرد: هفته گذشته جلسه ای را با وزیر نیرو در کمیسیون دراین زمینه داشتیم که باتوجه به مصوبات آن جلسه، وزارت نیرو روز گذشته به ۱۳ تا از صنایع مجوز تولید بیش از ۱۰ هزار مگاوات برق را داد.
وی در ادامه اظهار نمود: قرار شد این صنایع برق خودشان را بوسیله نیروگاه هایی که راه اندازی می کنند تامین و در مواقعی که برق مازاد داشته باشند به شبکه سراسری کشور تحویل دهند. طبق مذاکره ای که با وزیر نیرو داشتیم قرار شد به نحوی اقدام گردد که بخش خصوصی اگر بخواهد به صادرات برق اقدام نماید موانع صادرات برطرف شود، اگر این اقدام صورت گیرد، بخش خصوصی در مواقع لزوم می تواند برق ارزان به شبکه وارد کند.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: ۴ نیروگاه داریم که ۴ هزار مگاوات تولید برق گازی دارند، طی جلسه ای که روز گذشته با وزیر داشتیم آنها این آمادگی را اعلام نمودند که این نیروگاه ها را به صنایعی که آمادگی دارند واگذار کنند و بخش بخار آنها که حدود ۲۰۰۰ مگاوات است را راه اندازی کنند و بوسیله واگذاری این ۴ نیروگاه منابعی که به دست می آید را صرف تکمیل سایر نیروگاه های نیمه تمام کنند.
وی در ادامه با اشاره به میزان اجرائی شدن مصوبات هفته گذشته کمیسیون بمنظور مدیریت خاموشی ها بیان کرد: مصوبات جلسه هفته گذشته کمیسیون تا حدودی اجرائی شده است. در جلسه روز گذشته با وزیر نیرو مصوبات هفته گذشته کمیسیون بند به بند مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد قسمتی از اقدامات کوتاه مدت برای کاهش خاموشی ها اجرا و بخشی نیز درحال اجرا شدن است و در بعضی از مناطق کشور تا حدودی خاموشی ها یا کم شده یا به صفر رسیده است.
حسنوند اضافه کرد: امیدواریم با اقداماتی که در ایام آینده صورت می گیرد باقی مصوبات جلسه هفته گذشته کمیسیون نیز عملیاتی شود تا شاهد کاهش خاموشی ها در سراسر کشور باشیم. در رابطه با اتفاقات اخیر نیز گزارشی را تدوین و تقدیم رییس مجلس و نمایندگان خواهیم کرد.
منبع:

1400/04/23
11:19:22
5.0 / 5
498
تگهای خبر: تولید , مجوز , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است