مدیركل دفتر اقتصاد مسكن تاكید كرد

لزوم ساماندهی مشاورین املاك در بخش اجاره

لزوم ساماندهی مشاورین املاك در بخش اجاره

به گزارش آوا مسکن مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: ساماندهی مشاورین املاک در حوزه اجاره و خرید و فروش بسیار اهمیت دارد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در مورد برنامه های دولت و مجلس برای کنترل بازار اجاره بها با اشاره به اینکه مسکن کالایی است که حوزه های مختلف بر روی آن اثرگذارند اظهار داشت: تصمیم گیری در مورد سیاست های این حوزه نیازمند هماهنگی نهادهای مختلف است.

وی ادامه داد: باآنکه حوزه مشاورین املاک هم اکنون یکی از معضلات است اما سیاست گذاری های آن هم صرفا بر عهده وزارت راه و شهرسازی نیست.

اصلانی اعتقاد دارد که مبحث مسکن موضوعی فرابخشی و نیازمند اجماع در حاکمیت است که متاسفانه گاهی اوقات این اجماع وجود ندارد.

وی عمده ترین دلیل نوسانات قیمت مسکن و اجاره بها را در ارتباط با نوسات کلان اقتصادی و تورم می داند و می گوید: ما تا کنون در سیاست های تولید مسکن نگاههای متفاوتی داشتیم به این مفهوم که یک دولتی به این مورد پرداخته و دولتی به این حوزه ورود نکرده و همین مساله بر حوزه مسکن اثر گذاشته است.

اصلانی با تاکید بر ضرورت پشتیبانی از گروه های کم در آمد و رفع مشکلات حوزه اجاره داری در قانون «ساماندهی مسکن» در رادیو گفتگو اظهارکرد: ما به دنبال اجرایی شدن این سیاست ها بودیم و با مجلس هم همکاری کردیم اما همچنان به مدیریتی جامع در حوزه شهرسازی نیاز داریم.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ضمن اشاره به این که اجاره داری حرفه ای تنها یک شعار نیست و قوانین در ارتباط با آن تصویب شده اظهار داشت: در این قانون اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند زمین به قیمت ۹۹ ساله در اختیار بگیرند و بسازند و اجاره دهند.

وی یادآورشد: ما سالهاست که روی ساماندهی بخش اجاره کار می نماییم اما از آنجایی که مشکلات فقط با عرضه زمین حل نمی گردد بنابراین باید در حوزه صنعت ساختمان مدیریتی جامع بر عهده یک متولی باشد تا مشکلات حل شود.

اصلانی اظهارکرد: ساماندهی مشاورین املاک در حوزه اجاره و خرید و فروش بسیار اهمیت دارد.
منبع:

1400/04/15
23:10:26
5.0 / 5
555
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است