وزیر راه و شهرسازی:

هیچ شورای حل اختلافی نمی تواند حكم تخلیه مستأجران را بدهد

هیچ شورای حل اختلافی نمی تواند حكم تخلیه مستأجران را بدهد

به گزارش آوا مسکن وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مستأجران باید طبق ضوابطی که وجود دارد باید در واحدهای خود ساکن باشند و هیچ شورای حل اختلافی نمی تواند حکم تخلیه بدهد.به گزارش آوا مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی عصر امروز در حاشیه مراسم ورود ۱۶۹ دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه ریلی کشور و همین طور امضای تفاهم نامه برقی کردن قطار حومه ای تهران- گرمسار، در گفت و گو با خبرنگاران اعلام نمود: سال هاست موضوع برقی کردن راه آهن در دستورکار بوده که با وجود امضای قرارداد در سنوات گذشته عملاً هیچ اتفاق عملیاتی رخ نداد که دلیلهای گوناگونی داشته است.
وزیر راه و شهرسازی در بیان تعدادی از دلیلهای برقی نشدن راه آهن، اظهار داشت: با اهمیت ترین دلیل برقی نشدن راه آهن استفاده و تاکید بر حضور کشور، فاینانس و شرکت خارجی بوده است.
عضو کابینه دولت دوازدهم کوشش های دولت دوازدهم را بر برقی کردن قطار برای امسال و در برنامه ورود ۱۶۹ دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه ریلی کشور و امضای تفاهم نامه برقی کردن قطار تهران-گرمسار محقق دانست و اضافه کرد: امیدواریم موضوع برقی کردن قطار حومه ای تهران-گرمسار به دیگر خطوط نیز تسری یابد و با این کار عملاً بتوانیم برقی کردن قطارهای حومه ای را که رفت و آمد حومه به تهران و بالعکس را تسریع و تسهیل می کنند، سرعت ببخشیم.
اسلامی ابراز امیدواری کرد تا قطار برقی تهران-مشهد که مذاکرات برای انجام آن درحال بررسی است به زودی عملیاتی و اجرائی شود.
به دنبال احیای جاده ابریشم ریلی هستیم
وی از دیگر موضوعات حائز اهمیت در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران را تحول اساسی نرم افزاری و سخت افزاری عنوان نمود و اظهار داشت: در تلاش هستیم تا موضوع ترانزیت بین المللی بعنوان اولویت راه آهن پیگیری شود و با این کار در جهت احیای راه ابریشم گام های اساسی برداشته شود.
وزیر راه و شهرسازی توجه ایران و سایر کشورها به حمل و نقل ترکیبی را حائز اهمیت برشمرد و اظهار داشت: امیدوار هستیم با گسترش زیرساخت های ریلی و شبکه ریلی بتوانیم هدف جابه جایی ۱۰۰ میلیون تن بار در سال را محقق نماییم و با این اقدام گام بزرگی در انتقال بار و مسافر از جاده به ریل برداریم.
وزیر راه و شهرسازی ضمن تاکید بر این مطلب که مصوبه ستاد اجرائی کرونا درباب وام ودیعه مسکن و همین طور کوشش برای جابه جا نشدن مستأجران به قوت خود باقی است، اظهار داشت: این مصوبه لازم الاجرا است و به خاطر پرهیز از انتقال ویروس کرونا تصویب شده است. اسباب کشی خود عامل بزرگ انتقال ویروس می باشد بدین سبب ستاد ملی مقابله با کرونا آنرا ممنوع کرده است.
اسلامی اشاره کرد: باید مستأجران رعایت تعهداتی که در مصوبه آمده است را در واحدهای خود اجرا کنند و قرارداد تمامی مستأجران تمدید می شود.
به هیچ عنوان حکم تخلیه برای مستأجران صادر نمی شود
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که ضمانت اجرائی تمامی مصوبات مسکنی ستاد ملی مقابله با کرونا شورای حل اختلاف است و به هیچ عنوان حکم تخلیه برای مستأجران صادر نمی گردد، اضافه کرد: این مساله هم امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا بحث شد و به زودی نتایج آن اعلام می شود.
اسلامی از تمامی مالکان و مشاوران املاک درخواست نمود تا برای سلامت خود، مستأجران و مردم جامعه از فشار آوردن برای جابه جایی مستأجران پرهیز کنند.
وی افزود: از آژانس های املاک تقاضا می شود در این بخش همکاری لازم را داشته باشند تا میزان اسباب کشی کمتر شود چونکه جابه جایی و اسباب کشی خود عاملی برای بسط ویروس کرونا شمرده می شود.
ما تکالیف خود درباب اجرای مالیات بر خانه های خالی را انجام داده ایم
اسلامی همین طور درباره مالیات از خانه های خالی هم اظهار داشت: تکلیف را انجام داده ایم و یک میلیون و۳۰۰ هزار واحد مسکونی خالی را معرفی کرده ایم و سازمان امور مالیاتی باید مالیات را ستاندن کند و روشن است. مصوبه سال قبل که اجرا شد و آمارها نشان داد که در شهرهای بزرگ حداقل ۶۵ درصد موفقیت داشتیم و در سایر شهرها ۸۵ درصد موفقیت داشته ایم.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: مستأجران طبق ضوابطی که وجود دارد باید در واحدهای خود ساکن باشند و رعایت حقوق مالکان را انجام دهند و افزایش مجاز نرخ اجاره هم همان سال قبل که ۲۵ درصد بوده نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر و هیچ شورای حل اختلافی نمی تواند حکم تخلیه بدهد و این مصوبه لازم اجرا است.


منبع:

1400/04/13
12:24:29
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است