علی رغم اعلام سازمان هواپیمایی؛

قیمت بلیت پروازهای تهران-مشهد همچنان میلیونی است

قیمت بلیت پروازهای تهران-مشهد همچنان میلیونی است

در حالیکه سخنگوی سازمان هواپیمایی از لغو افزایش قیمت بلیت هواپیما و اجبار ایرلاین ها به بازگرداندن مبلغ اضافه خبر می دهد، اما شرکتهای هواپیمایی همچنان به فروش میلیونی بلیت اقدام می کنند.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، در ایام اخیر مبحث افزایش قیمت بلیت هواپیما در آستانه روز میلاد امام رضا (ع) سبب شد تا سازمان هواپیمایی کشوری به این مورد ورود کرده و ایرلاین ها را به بازگرداندن قیمت ها به نرخ نامه توافق شده ملزم کند.
محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری هم ساعتی قبل اظهار داشت: با دستور وزیر راه و شهرسازی، تلاش سازمان هواپیمایی کشوری و پیگیری رسانه ها، قیمت بلیت هواپیما به نرخ قبل بازگشت و افزایش قیمت بلیت منتفی شد.
وی اضافه کرد: شرکتهای هواپیمایی (ایرلاین ها) موظف شدند مابه التفاوت قیمت بلیت را به مسافرانی که بلیت را گران خریدند، پرداخت کنند.
به گفته ذیبخش، مسافران برای دریافت این مابه التفاوت باید ابتدا به شرکتهای هواپیمایی مراجعه نموده و در صورت عدم دریافت پاسخ، شکایت خویش را در سامانه شکایات مردمی سازمان هواپیمایی کشوری ثبت کنند تا سازمان این مورد را پیگیری کند.
به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، طی ۲۴ ساعت اخیر، ایرلاین ها بدون دریافت مصوبه شورایعالی هواپیمایی کشوری، مبادرت به افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما کرده بودند که با فشار رسانه ها، سازمان هواپیمایی کشور این افزایش قیمت را غیر قانونی اعلام نمود.
با وجود اعلام سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص بازگشت قیمت های بلیت هواپیما به نرخ های قبل، اما همچنان قیمت بلیت پروازهای مشهد برای امشب (۳۱ خرداد) در نرخ های نجومی و تا یک میلیون تومان درحال فروش است.


وزیر راه: من از راه رسانه ها متوجه افزایش قیمت بلیت هواپیما شدم
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز (۳۱ خرداد) دقایقی قبل در گفتگو با رادیو پیام اظهار نمود: این افزایش قیمتی که در بلیت پروازهای داخلی رخ داد، بدون هیچ هماهنگی بوده و مراحل قانونی را طی نکرده بود.
وی اضافه کرد: من از راه رسانه های آگاه شدم که چنین اقدامی صورت گرفته است؛ بلافاصله دستورات لازم داده شد و هواپیمایی کشوری هم این امر را متوقف کرد. ازاین رو افزایش قیمت قانونی ای در کار نبوده و بازگشت قیمت ها به قبل، تصمیم به هنگامی بوده که اتخاذ شده است.
وزیر راه و شهرسازی درباره بازگرداندن مابه التفاوت نرخ ها آن دسته از مسافرانی که بلیت را با قیمت های بالا خریداری نموده اند، اظهار داشت: این دسته از مسافران با رفتن به سامانه رسیدگی با شکایات از شرکتهای هواپیمایی در وبسایت سازمان هواپیمایی کشوری، این اتفاق را پیگیری کنند.
ایرلاین ها افزایش قیمت بلیت نمی دهند؛ آژانس ها گران می کنند
اسلامی اضافه کرد: الزاماً شرکتهای هواپیمایی اقدام به افزایش بلیت نمی کنند آژانس ها بیشتر در این امر دخالت کنند؛ مسافران هم به سازمان هواپیمایی رجوع کنند.
وزیر راه اظهار داشت: این اتفاق چند ساعت بیشتر نبود و ما بلافاصله ورود کردیم و جلوی ادامه دار شدن آنرا گرفتیم.


منبع:

1400/04/01
19:59:29
5.0 / 5
564
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است