معاون وزیر راه و شهرسازی خبرداد:

ریل گذاری ۱۰۰كیلومتر از طریق آهن چابهار- زاهدان تا آخر سال

ریل گذاری ۱۰۰كیلومتر از طریق آهن چابهار- زاهدان تا آخر سال

آوا مسكن: معاون وزیر راه وشهرسازی اظهار داشت: تا آخر سال۱۰۰ كیلومتر از این مسیر ریلی حدفاصل چابهار تا ایرانشهر با توان و تخصص مهندسان ایرانی آماده ریل گذاری می گردد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، خیراله خادمی در دیدار با سفیر كشور هند و مقامات یكی از شركت های این كشور در مورد تفاهم نامه ایران و هند در مورد همكاری در احداث راه آهن چابهار- زاهدان بحث و تبادل نظر كرد. مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با تاكید بر توافق همه جانبه دو دولت برای همكاری در بخش حمل و نقل تصریح كرد: در آستانه سفر وزیر راه و شهرسازی به كشور هند ابعاد این همكاری ها مورد بحث قرار می گیرد و در مورد مفاد تفاهم نامه احداث راه آهن چابهار- زاهدان تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد. خادمی روند احداث این پروژه در كشور را با منابع داخلی و تخصص مهندسان ایرانی مثبت ارزیابی كرد و اضافه كرد: تابحال از محل منابع داخلی ۳۰۰ میلیون دلار در راه آهن چابهار-زاهدان هزینه شده است و هم اكنون با عنایت به تفاهم نامه امضا شده بین دو كشور خواهان قرارداد تجاری هستیم. وی مشاركت در حوزه روسازی و زیرسازی این خط ریلی شد و تصریح كرد: در این مرحله فاینانس پروژه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و با عنایت به وضعیت منابع داخلی، همكاری در این حوزه منوط به تامین منابع مورد نیاز این پروژه از جانب دولت هند است. شرایط تامین مالی بزودی از سوی هند اعلام می شوددر ادامه این جلسه سفیر كشور هند ضمن ابراز خرسندی و تمایل هند برای همكاری با ایران اظهار داشت: طبق جلسات قبلی شرایط تامین مالی این پروژه از جانب كشور هند بررسی گردید و نتایج نهایی بزودی اعلام می گردد. سوراب كومار همكاری با ایران را برای هند بسیار مهم دانست و بیان كرد: پروژه چابهار- زاهدان و همكاری در این زمینه برای هند بسیار مهم است و در این راستا قدم های مثبتی برداشته شده است كه امیدواریم در سفر وزیر راه و شهرسازی به هند این همكاری ها گسترش یابد.
در خاتمه مدیرعامل شركت ساخت وتوسعه اعلام نظر قطعی را به پس از سفر وزیر راه و شهرسازی به هند موكول كرد و اظهار داشت: هدف ما هم ادامه این همكاری به منظور بهره مندی دو كشور از مزایای اقتصادی و تجاری راه آهن چابهار- زاهدان است و ادامه مذاكرات و ابعاد این همكاری ها در سفر وزیر قطعی می گردد.

1396/10/20
18:51:37
5.0 / 5
4682
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است