مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها به آوا مسكن اعلام كرد

پرداخت 3900 میلیارد تومان یارانه حمایتی

پرداخت 3900 میلیارد تومان یارانه حمایتی

آوا مسکن: طبق اعلام مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها، در دو ماه ابتدایی امسال 3900 میلیارد تومان یارانه به دستگاهها و نهادهای حمایتی پرداخت شده است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، از منابع پیش بینی شده در تبصره ۱۴ قانون بودجه، در کنار آنچه برای یارانه نقدی و معیشتی پیش بینی شده، از سالهای قبل منابعی هم برای کاهش فقر مطلق خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی مصوب و اجرائی شده است.
در لایحه بودجه سال جاری مصارف هدفمندی یارانه ها ۲۶۷ هزار میلیارد تومان پیش بینی شد که ۱۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان آن برای دستگاهها و نهادهای حمایتی بود؛ همچون برای کاهش فقر مطلق خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی، یارانه سود تسهیلات مسکن دو معلول به بالای بهزیستی، ایثارگران، کمک به سود تسهیلات رزمندگان.

اعلام آمادگی سازمان هدفمندی یارانه ها برای پشتیبانی از مسکن محرومین
این در حالی است که تازه ترین اعلام حاجتی - مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها - به ایسنا از این حکایت دارد که بیش از ۳۹۰۰ میلیارد تومان در دو ماه ابتدایی سال جاری از منابع نقدی سازمان هدفمندی یارانه ها به دستگاه های حمایتی پرداخت شده است.
وی با اعلان اینکه در وضعیت تحریمی موجود، این منابع جهت کاهش فقر و فاصله طبقاتی پرداخت و استمرار داشته است، ابراز امیدواری کرد که در ماه های آتی با تامین بموقع سازمان هدفمندی یارانه ها، این پرداخت ها همچنان ادامه داشته باشد و در موعد مقرر به دست جامعه هدف برسد تا در وضعیت موجود از فشارهای اقتصادی به وجود آمده بر دهک های محروم و دهک های پایین پیشگیری کند.
مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها این را هم اظهار داشت که در صورت تحقق کامل منابع سازمان هدفمندی یارانه ها، این سازمان آماده است در قالب ظرفیت های قانونی در ارتباط با زمینه تامین مسکن محرومین و توانمندسازی آنها اقدام نماید.
قبل از این نیز اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها از این حکایت داشت که از محل مصارف هدفمندی یارانه ها حدود ۱۱۰۰ میلیارد تومان به سایر بخش ها، همچون تامین مسکن، برق و آب مناطق محروم، خرید تضمینی محصولات کشاورزی و ایثارگران اختصاص پیدا کرده است.
اما در کنار منابع مربوط به دستگاه های حمایتی در قانون بودجه، ۴۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت نقدی و غیرنقدی خانوارها و همین طور ۳۱ هزار میلیارد تومان برای طرح حمایت معیشتی خانوارها پیش بینی شده است.
این در حالی است که پرداخت های نقدی با همان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان برای خانوارها که حدود ۷۸ میلیون نفر برآورد می شوند، پرداخت خواهد شد و در قانون بودجه سال جاری هیچ تکلیفی برای دولت برای یارانه بگیران وجود ندارد.
یادآور می شود، در طرح معیشتی خانوارها نیز از آبان ۱۳۹۸ و با افزایش قیمت بنزین، مابه التفاوت آن برای حدود ۶۰ میلیون نفر از یارانه بگیران ماهانه مبلغی بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان بسته به تعداد خانوار پرداخت می شود.
منبع:

1400/03/06
13:48:04
5.0 / 5
486
تگهای خبر: خرید , دستگاه , سازمان , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است