رعایت اصول فنی در ساخت و سازهای روستایی گچساران

رعایت اصول فنی در ساخت و سازهای روستایی گچساران

به گزارش آوا مسكن رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گچساران اظهار داشت: در احداث 35 درصد از واحدهای مسكونی روستایی این شهرستان معادل 2 هزار و 300واحد، اصول فنی مهندسی ساخت رعایت شده است.


حمداله عباسپور روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: از هفت هزار واحد مسكونی روستایی در گچساران كمتراز 2هزار و 500 مقاوم و بهسازی شده است.
وی بیان كرد: بهسازی اماكن روستایی با هدف بهبود بافت های فرسوده، ارتقای كیفیت ساخت و سازها و ترویج فرهنگ رعایت اصول فنی برابر مقررات ملی ساختمان در روستاهای گچساران در حال اجراست.
عباسپور ابراز كرد:: 200فقره تسهیلات بانكی كم بهره با سود چهار درصد برای مقاوم سازی مسكن روستایی گچساران امسال به متقاضیان پرداخت شده است.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گچساران اظهار داشت: 40میلیارد ریال تسهیلات بانكی به این تعداد متقاضی پرداخت شده است.
وی خاطرنشان كرد: 700 متقاضی روستایی هم اكنون پشت نوبت دریافت تسهیلات مقاوم سازی مسكن هستند.
عباسپور اضافه كرد: برپایه برنامه ریزی های انجام شده از جانب بنیاد مسكن تا آخر سال جاری 400 واحد روستایی این شهرستان مقاوم سازی خواهد شد.
رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی گچساران اظهار داشت: متقاضیان برای نوسازی و بهسازی مسكن خود در روستا های شهرستان می توانند تسهیلات ساخت را دریافت كنند.
عباسپور عمده مشكل اساسی در شتاب بخشی مقاوم سازی واحدهای روستایی این شهرستان را بازپرداخت نكردن تسهیلات و معوقات بانكی آن از جانب برخی روستاییان ذكر كرد و اضافه كرد: تداوم این روند سبب شده بانك های عامل سخت گیری زیادی برای پرداخت تسهیلات مورد نظر در این بخش صورت داده و حتی شمار رجوع كنندگان دریافت تسهیلات كاهش یابد.
شهرستان گچساران دارای122 روستا و 30 هزار نفر جمعیت روستایی، 38دهیاری و 44 روستای دارای شورای اسلامی است.


 

1396/10/17
16:43:44
5.0 / 5
4640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است