مهر خبر می دهد؛

قیمت سیمان با هماهنگی سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار افزایش یافت

قیمت سیمان با هماهنگی سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار افزایش یافت

آوا مسکن: انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در نامه ای به کارخانجات، قیمت های جدید سیمان را ابلاغ و از 31 فروردین ماه سال قابل اجرا اعلام نمود.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، عبدالرضا شیخان دبیر انجمن سیمان در نامه ای به مدیران عامل شرکت های سیمان خاکستری عضو این انجمن، قیمت های جدید سیمان را ابلاغ و اعلام نمود که این قیمت ها از ۳۱ فروردین ماه (فردا) قابل اجرا خواهد بود.
۲۱ فروردین ماه صورتجلسه کارخانجات صنعت سیمان برای افزایش قیمت سیمان منتشر گردید (جزئیات). پیگیری های خبرنگار مهر درباره صورتجلسه مذکور موید آن بود که سازمان حمایت مصرف کنندگان و ستاد تنظیم بازار با نرخ توافق شده مخالف هستند. در صورتجلسه مذکور، قیمت سیمان برمبنای قیمت سبد میلگرد در بورس کالا با نسبت ۱ به ۳۰، برای هر تن ۳۶۰ هزار تومان تعیین شده بود.
اما در ابلاغیه امروز، نرخ ها نسبت به صورتجلسه مذکور اندکی تعدیل شده است و دبیر انجمن در ابتدای ابلاغیه تصریح کرده این نرخ ها با هماهنگی با مراجع ذیصلاح (سازمان حمایت مصرف کنندگان، ستاد تنظیم بازار-معاونت امور معدنی وزارت صمت) تعیین شده است.
سال گذشته کارخانجات سیمان انتقاد زیادی به قیمت گذاری دستوری دولت داشتند و معتقد بودند حیات صنعت سیمان به سبب قیمت گذاری دستوری دولت به مخاطره افتاده است (جزئیات).
متن ابلاغیه امروز انجمن
در ابلاغیه امروز انجمن آمده است:
پیرو درخواست ۱۵.۱.۱۴۰۰ مدیران عامل شرکت های سیمان و هماهنگی های انجام شده با مراجع ذیصلاح (سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، ستاد تنظیم بازار، معاونت امور معدنی وزارت صمت) نهایتاً قیمت های جدید سیمان به شرح زیر مورد توافق قرار گرفت که از تاریخ ۳۱ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ قابل اجرا می باشد. نظر به اینکه انجمن سیمان به استناد تعهد ستاندن شده در صورتجلسه فوق الاشاره و به نمایندگی از جانب صنعت سیمان متعهد به ایجاد تعادل در بازار و تامین کمبود سیمان گردیده است. پس مقتضی است با تشکیل منظم جلسات کارگروه های استانی و با هماهنگی انجمن نسبت به تامین سیمان مورد نیاز (مصارف مردمی، پروژه های ساختمانی، صنایع سیمان بر) اقدام و از تحویل سیمان به دلالان جدا خودداری فرمایند.

ملاحظات:
۱. قیمت سیمان پوزولانی ویژه- سرباره ای- آمیخته- مرکب معادل سیمان تیپ ۲
۲. قیمت سایر انواع سیمان های مورد تقاضای مصرف کنندگان (سیمان بلین بالا، سیمان چاه نفت، سیمان سوپر سولفات و سایر سیمان های خاص که در جدول فوق لحاظ نشده است) باتوجه به هزینه هی تولید با توافق طرفین
۳. مبالغ فوق بصورت نقدی و بدون محاسبه ارزش افزوده و تحویل درب کارخانه می باشد
تبصره: در صورت افزایش غیرمعمول قیمت کیسه های پروپلین مجدداً با هماهنگی سازمان حمایت در قیمت های فروش سیمان کیسه ای تجدیدنظر خواهد شد.
کلیه شرکتها موظف به رعایت موارد ذیل هستند:
- ثبت اطلاعات روزانه تحویل داخلی و صادراتی (به تفکیک) در سامانه اطلاعات سیماب حداکثر تا ساعت ۹ بامداد روز بعد
- خودداری از فروش سیمان بصورت تهاتری
- شرکت فعال و مستمر در کارگروه های منطقه ای جهت کنترل بازار
- رعایت دستورالعمل های صادره از طرف انجمن خصوصاً دستورالعمل ضمیمه در خصوص تقسیم بندی مشتریان و ضوابط نحوه توزیع سیمان به خریداران واجد شرایط.منبع:

1400/01/30
20:24:13
5.0 / 5
550
تگهای خبر: تولید , خرید , ساخت , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است