سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری:

لغو تورهای گردشگری تركیه به آژانس های مسافری ابلاغ گردید

لغو تورهای گردشگری تركیه به آژانس های مسافری ابلاغ گردید

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ابلاغ لغو تورهای گردشگری ترکیه به آژانس ها آگاهی داد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، حسن ذیبخش، با اعلان اینکه این سازمان در لغو پروازها به مقصد ترکیه تابع ستاد ملی کنترل بیماری کروناست، اظهار داشت: تصمیم لغو تورهای گردشگری به مقصد ترکیه به آژانس های گردشگری ابلاغ گردید.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در رابطه با تصمیم ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در خصوص تداوم پروازها به ترکیه و لغو تورهای گردشگری به مقصد این کشور اضافه کرد: همانطور که از پیش اعلام نموده بودیم، سازمان هواپیمایی کشوری در این رابطه تابع ستاد ملی کنترل بیماری کرونا است و هر تصمیمی در این ستاد اتخاذ شود را اجرا می کند.

وی افزود: روز گذشته لغو همه تورهای گردشگری به مقصد کشور ترکیه اعلام گردید و آژانس های گردشگری موظف شدند هزینه تورهای فروخته شده را به مردم بازگردانند. این تصمیم پیرو مصوبه پیشین ستاد ملی کنترل بیماری کرونا گرفته شد، مصوبه ای که بنا بر آن بازپرداخت هزینه خرید بلیت به مسافران بدون جریمه در شرایطی که پروازها به سبب مقابله با کرونا لغو شوند، الزامی است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همین طور اظهار داشت: باتوجه به مصوبات ستاد ملی کنترل بیماری کرونا، سازوکارهای لازم برای پایش مسافران و مقابله با کرونا در مرزهای هوایی با همکاری وزارت بهداشت پیش بینی شده و در حال اجراست. همین طور تست PCR با دقت بالا در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شود.

گفتنی است، ستاد ملی کنترل بیماری کرونا بعد از بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای لغو پروازها به ترکیه در جلسه فوق العاده کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی این ستاد، پیشنهادهای زیر را به رئیس جمهور ارائه کرد که مورد موافقت رئیس جمهور نیز قرار گرفت: ۱. باتوجه به تبعات سو توقف تردد از مرزهای هوایی و زمینی با ترکیه، موضوع بسته شدن مرزها در وضعیت فعلی منتفی شود. ۲. جمعیت هلال احمر نسبت به انجام تشدید کنترل مسافران ورودی از کشور ترکیه در مرزهای زمینی هوایی اقدام عاجل کند. ۳. وزارت بهداشت با همکاری وزارت امور خارجه و وزارت راه نسبت به تعیین مراکز آزمایشگاهی مورد تأیید در خارج اقدام و اطلاع رسانی لازم بوسیله وزارتخانه های راه و شهرسازی و امور خارجه به شهروندان و شرکت های هواپیمایی انجام تا افراد با گواهی سلامت وارد کشور شوند. ۴. وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ظرف روز جاری لغو تور ترکیه را به همه شرکت های هواپیمایی ابلاغ کند.

1400/01/19
23:08:58
5.0 / 5
514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است