طی ۱۱ ماهه سال جاری محقق شد

رشد تولید ۸ محصول از ۱۱ محصول منتخب معدنی

رشد تولید ۸ محصول از ۱۱ محصول منتخب معدنی

آوا مسکن: طبق گزارش عملکرد ۱۱تولید محصولات منتخب معدنی طی ماهه سال جاری و مقایسه آن با زمان مشابه سال گذشته، از بین ۱۱ محصول منتخب معدنی، هشت محصول با رشد تولید مواجه گشته اند و شمش آلومینیوم خالص با رشد ۵۴.۴ درصدی، همچنان صدرنشین آمار افزایش تولیدی در مدت مذکور است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، طبق آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، از ۱۱ محصول منتخب معدنی مورد بررسی قرار گرفته در این گزارش، طی ۱۱ ماهه سالجاری، تولید شمش آلومینیوم خالص با بیشترین میزان رشد و بعد از آن به ترتیب کاتد مس، سیمان، فولاد خام، محصولات فولادی، شیشه جام، کنسانتره زغالسنگ و ظروف شیشه ای میزان تولیدشان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. این در شرایطی است که چینی بهداشتی، آلومینا و ظروف چینی (با بیشترین میزان) کاهش تولید را طی این مدت نسبت به ۱۱ ماهه نخست سال قبل تجربه کرده اند.
ظروف شیشه ای در حالی در مدت مورد بررسی این گزارش مشمول افزایش ساخته شده است که طی بازه ۱۰ ماهه ۱۳۹۹ نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته، در فهرست کاهش تولیدی ها قرار داشته است و توانسته است ظرف مدت یکماه ۵.۶ درصد بر تولید خود بیافزاید (در حالی که در دی ماهه سال جاری ۶۱ هزار تن ظروف شیشه ای ساخته شده بود، این رقم در بهمن ماه به ۶۴ هزار و ۴۰۰ تن رسید و ۵.۶ درصد رشد را محقق کرد).
طبق آمار، همانطور که اشاره شد شمش آلومینیوم خالص در مدت مذکور بیشترین درصد رشد را به خود مختص کرده است. در ۱۱ ماهه سالجاری این محصول معدنی به میزان ۳۹۷ هزار و ۵۰۰ تن ساخته شده که نسبت به ۲۵۷ هزار و ۵۰۰ تن ساخته شده در مدت مشابه سال گذشته، رشد ۵۴.۴ درصدی داشته است.
بعد از آن کاتد مس با ۱۶.۷ درصد افزایش تولید نسبت به ۱۱ ماه ابتدایی سال قبل و سیمان با افزایش ۱۲.۴ درصدی قرار گرفته اند. طی ۱۱ ماه نخست سال قبل ۲۲۷ هزار و ۵۰۰ تن کاتد مس و ۵۵ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۱۰۰ تن سیمان ساخته شده بود. میزان تولید این دو محصول منتخب معدنی در مدت مشابه سالجاری به ترتیب به ۲۶۵ هزار و ۴۰۰ تن و ۶۲ میلیون و ۸۷۶ هزارتن رسیده است.
فولاد خام و محصولات فولادی هم هر یک به ترتیب ۷.۸ درصد و ۷.۲ درصد رشد تولید را در مجموع ۱۱ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده اند.
در مدت مذکور سالجاری ۲۶ میلیون و ۱۱۷ هزار و ۸۰۰ تن فولاد خام و ۲۲ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۸۰۰ تن محصولات فولادی ساخته شده است؛ این در شرایطی است که از آغاز سال ۱۳۹۸ تا آخر بهمن ماه آن، ۲۴ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۸۰ تن فولاد خام و ۲۱ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۱۰۰ تن محصولات فولادی به تولید رسیده بود.
همینطور شیشه جام با ۲.۵ درصد و کنسانتره زغالسنگ با ۱.۹ درصد رشد تولید در ۱۱ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده اند. از آغاز سالجاری تا آخر بهمن ماه، یک میلیون و ۶۶ هزار و ۷۰۰ تن شیشه جام و یک میلیون و ۵۳۷ هزار و ۲۰۰ تن کنسانتره زغالسنگ ساخته شده است؛ این در شرایطی است که در مدت مشابه سال قبل میزان تولید به ترتیب یک میلیون و ۴۱ هزار و ۱۰۰ تن برای شیشه جام و یک میلیون و ۵۰۸ هزار و ۸۰۰ تن برای کنسانتره زغالسنگ ثبت شده است.
طبق آمار تولید، کمترین رشد تولید در محصولات منتخب معدنی متعلق به ظروف شیشه ای است که از ۶۶ هزار و ۳۰۰ تن ساخته شده در مدت ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۸ به ۶۵۸ هزار و ۲۰۰ تن در مدت ۱۱ ماهه سال جاری رسیده و رشد منفی را متوقف و ۰.۵ درصد افزایش تولید را تجربه کرده است.
در مقابل اما در مدت مورد بررسی این گزارش برای سالجاری، چینی بهداشتی ۰.۸، آلومینا ۱.۲ درصد و ظروف چینی ۶.۲ درصد کاهش تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده اند.
در ۱۱ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید ظروف چینی بیشترین آمار کاهش تولید را به خود مختص کرده است. از آغاز سالجاری تا آخر بهمن ۱۳۹۹، قریب به ۵۱ هزار و ۲۰۰ تن ظروف چینی ساخته شده که نسبت به ۵۴ هزار و ۶۰۰ تن ساخته شده در ۱۱ ماه نخست سال گذشته، ۶.۲ درصد کاهش تولید داشته است.
بعد از آن آلومینا و چینی بهداشتی در مدت مذکور سالجاری به ترتیب ۲۱۱ هزار و ۴۰۰ تن و ۱۰۶ هزار و ۸۰۰ تن ساخته شده اند که نسبت به ۲۱۴ هزار تن ساخته شده آلومینا و ۱۰۷ هزار و ۷۰۰ تن ساخته شده چینی بهداشتی در ۱۱ ماه سال ۱۳۹۸ با افت تولید رو به رو شده اند.
منبع:

1399/12/28
14:03:45
0.0 / 5
582
تگهای خبر: تولید , ساخت , صنعت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است