گیاهان دارویی ظرفیتی برای ایجاد اشتغال در كردستان است

گیاهان دارویی ظرفیتی برای ایجاد اشتغال در كردستان است

به گزارش آوا مسکن کردستان مدیرعامل شرکت شفای کردستان اظهار داشت: گیاهان دارویی یکی از نعمت های خدادادی است که از آن درجهت چرخاندن چرخ اقتصاد استان و ایجاد اشتغال و تولید محصول باکیفیت از آن بهره برداری می شود.


مصلح حسینی در جریان تور ترویجی تعاون که در کارخانه شفای کردستان برگزار شد اظهار نمود که تعاونی ۳۲۰ شفا در سال ۶۹ در شهر سنندج تاسیس شد و بنای کار خویش را بر دانش بومی، طب سنتی و استفاده از امکانات موجود در جهت اقتصاد درونزا و ایجاد شغل قرار داده است.
وی افزود که در ابتدای آغاز به کار مجموعه فرهنگ استفاده از گیاهان دارویی بسیار غریب بود و به شکلی گرفتار خودباختگی شده بود.
مدیرعامل شرکت شفای کردستان خاطرنشان کرد که گیاهان دارویی یکی از نعمت های خدادادی است که از آن درجهت چرخاندن چرخ اقتصاد استان و ایجاد اشتغال و تولید محصول باکیفیت از آن بهره برداری شد.
وی عنوان نمود که در سال ۷۲ با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رپرتاژ آگهی در روزنامه اطلاعات منتشر که در آن به تبیین مسائل مهم شامل تاسیس تا بهره برداری بیان گردید.
حسینی ادامه داد که زمانی که طب سنتی در وزارت بهداشت جایگاهی نداشت مجموعه شفا از تشکیل دانشکده طب سنتی حمایت می کند.
وی تصریح کرد که بعد از ۲۰ سال ایجاد دانشکده طب سنتی شروع به کار کرد که برای ما بسیار با اهمیت است
مدیرعامل شرکت شفای کردستان اظهار داشت: خوشبختانه ایران تنوع بسیار زیادی در زیست بوم، آب و هوا و غیره دارد که این مورد موجبات رشد تعداد زیادی از داروهای گیاهی پرارزش را فراهم ساخته است.
وی اظهار نمود که این مورد بستر بسیار مناسبی برای هدایت صنعت کشاورزی به سمت کشاورزی هدفمند با ارزش افزوده، بوجود می آورد.
حسینی افزود که اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زحمات زیادی در جهت پشتیبانی از تعاونی های حوزه کشاورزی و ترویج فرهنگ تعاون و کشاورزی کشیده که شایسته تقدیر است.
وی خاطرنشان کرد که تعاونی شفای کردستان از سال ۷۲ با تولید عرقیجات و اسانس های دارویی رسما آغاز به فعالیت کرد.
مدیرعامل شرکت شفای کردستان عنوان نمود که با عنایت به استقبال مردم از محصولات باکیفیت شرکت شفا همه ساله طرح های توسعه و پژوهشی مطرح که سبب شده طرح های ۵ ساله توسعه معرفی گردد.
وی ادامه داد که الان ۷ خط تولید به بهره برداری رسیده و محصولاتی نظیر دمنوش های گیاهی، مواد آرایشی و بهداشتی، عرقیات گیاهی، معجون های گیاهی و پودرهای گیاهی در این شرکت تولید می شود.
حسینی تصریح کرد که الان ۸۰ نفر در مجموعه شرکت شفا مشغول به فعالیت هستند که نمونه مثال زدنی در ایجاد اشتغال است.
وی اظهار داشت: هر گاه در طول تولید به مشکل برخورد نماییم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همانند مامنی امن برای ما بوده و همیشه با روی گشاده از ما حمایت کردند.
مدیرعامل شرکت شفای کردستان اظهار نمود که یکی از راهکارهای برون رفت از مشکلات عمده واحدهای تولیدی تسهیل در امور اداری و کاهش بروکراسی های رایج است.
وی با اشاره به اینکه قانون یا باید اجرا و یا اصلاج شود و دور زدن قانون ممکن نیست افزود که تسهیلگری در امور و کاهش زمان پاسخگویی به نامه ها و استعلامات اداری می تواند کمک شایانی به واحدهای تولید بکند.
حسینی خاطرنشان کرد که به هر شکلی پذیرای پیشنهادات همکاری از راه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شماره تماس ۳۱۰۱ (۰۸۷) و سایر روش های دیگر هستیم.
وی به کسانی که به ایجاد کارگاه های مشابه تمایل دارند سفارش کرد که حتما قبل از راه اندازی کارگاه به نیازسنجی و بازار تولید توجه لازم را داشته و از موازی کاری پرهیز کنند.
مدیرعامل شرکت شفای کردستان با اشاره به اینکه شروع بکار در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبارک است، عنوان نمود که تعاونی ها بستر مناسبی برای رشد و پیشرفت جوان تحصیل کرده و جویای کار است.
وی ادامه داد که افراد جویای کار نباید از انجام امور حتی در صورت درازا تا چند ماه خسته شوند و با شور و اشتیاق به دنبال کار و پیشه خود بروند.
حسینی تصریح کرد که طرح توسعه ای باهمکاری دستگاههای اجرایی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان درحال اجراست که امیدواریم در سال آینده با اشتغال ۵۰ تفری به بهره برداری برسد.
وی ضمن اشاره به اینکه باید به مبحث فروش بعنوان یک علم نگاه کرد، اظهار داشت: مشتری مداری یکی از موضوع هایی است که واحدهای تولیدی نوپا و گاها باسابقه توجه کمی به آن دارند.
مدیرعامل شرکت شفای کردستان اظهار نمود که توجه به فروش اینترنتی و واحد انفورماتیک فعال در هر تولیدی نکته حائز اهمیت می باشد.
وی افزود که در طرح توسعه ای شرکت شفا درحال فرآوری پسماندهای شرکت هستیم تا بتوانیم یکی از اشکالات خویش را به فرصت طلایی تبدیل نماییم.
حسینی در انتها خاطرنشان کرد که افرادی متخصصی که قصد انجام کار در حوزه گیاهان دارویی دارند حتما از افراد با تجربه استفاده کنند.
منبع:

1399/12/22
13:07:06
0.0 / 5
849
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان آوا مسكن
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است