فرصت نام نویسی وام اجاره به اتمام رسید

فرصت نام نویسی وام اجاره به اتمام رسید

امروز فرصت ثبت نام و تشکیل پرونده برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به انتها می رسد؛ البته کسانی که پرونده شان در بانکها در جریان است می توانند در ایام آینده وام را دریافت نمایند.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، اختتام بهمن ماه آخرین مهلت دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن اعلام شده است. البته بنا بگفته معاون وزیر راه و شهرسازی کماکان به کسانی که قبل از این نسبت به بارگذاری مدارک و تشکیل پرونده در بانک اقدام نموده اند تسهیلات پرداخت می شود اما فرصت نام نویسی جدید تمام شده است.
مردادماه امسال ستاد ملی کرونا پرداخت تسهیلات ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومانی کمک ودیعه مسکن به ترتیب در تهران، شهرهای بزرگ و شهرهای کوچک با نرخ سود ۱۳ درصد برای مستاجران به تصویب رساند. حدود ۷۰۸ هزار نفر از ثبت نام کنندگان واجد شرایط دریافت این وام شناخته شدند که ۳۳۰ هزار نفر به بانک معرفی شده، تا کنون ۲۲۰ هزار نفر تشکیل پرونده داده و ۲۰۰ هزار نفر تسهیلات را دریافت کرده اند.
محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ اظهار داشت: حدود ۳۷۰ نفری که به بانک معرفی نشده اند نسبت به بارگذاری مدارک اقدام نکرده اند که دیگر امکان پرداخت وام اجاره به این افراد وجود ندارد. برخی از افراد از مردادماه و برخی دیگر از مهرماه فرصت ارائه مدارک داشته اند که این اقدام صورت نگرفت. با توجه به این که بانکها در آخر سال حسابهای خودرا می بندند از فردا یکم اسفندماه معرفی جدید به بانک برای دریافت کمک ودیعه مسکن انجام نخواهد شد.
به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره به میزان ۵۰، ۳۰ و ۱۵ میلیون تومان، از اوایل مردادماه در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید. سود این تسهیلات ۱۳ درصد است. نحوه بازپرداخت آن بدین صورت است که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت نمایند و فقط سود آنرا ماهانه بپردازند و در آخر سال، اصل آنرا پرداخت کنند. در روش دوم، متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت نمایند و در مدت ۳۶ ماه اصل و فرع آنرا به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه ۵۴۰ هزار تومان، کلانشهرها ۳۲۰ هزار تومان و سایر شهرها ۱۶۰ هزار تومان پرداخت خواهند کرد.1399/11/30
18:16:12
0.0 / 5
835
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است