رئیس هیات عامل ایمیدرو:

تحقق اهداف فولاد، نیازمند انسجام اجزای زنجیره است

تحقق اهداف فولاد، نیازمند انسجام اجزای زنجیره است

آوا مسکن: برای تحقق اهداف زنجیره فولاد، نیازمند انسجام و هماهنگی بیشتری درون اجزای این زنجیره هستیم.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، جعفری - رئیس هیات عامل ایمیدرو -که امروز در هفتمین همایش استیل پرایس در جمع مدیران و کارشناسان صنعت فولاد سخن می گفت، اشاره کرد: برای برنامه ریزی دقیق و عملیاتی، رابطه بیشتر و سازمان یافته از بخش های بالادستی همچون اکتشاف تا حلقه های پایین زنجیره، ضرورت دارد.
وی چنین انسجامی را سبب ساز توسعه، رشد اشتغال و سرمایه گذاری دانست و گفت: با فعالیت سیستمی و سازماندهی مطلوب بین اجزای زنجیره، می توان اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی و خصوصاً فولاد را محقق کرد.
برنامه جدید حفاری
وی با اهمیت ترین نیاز فعلی زنجیره فولاد را اکتشاف ذکر کرد و اظهار داشت: بیشترین حفاری صورت گرفته در طول یکسال در محدوده ۱۵۰ هزار متر بوده اما حالا ایمیدرو با فعال سازی توانمندی های داخلی برنامه افزایش قابل توجه حفاری را پیش رو دارد.
جعفری با اشاره به پهنه ها و آنومالی های کشف شده سالهای اخیر، افزود: با احتساب فعالیت بخش خصوصی و ورود ماشین آلات جدید، باید در گام بعدی به فکر حفاری در مقیاس های بالا باشیم تا بدین ترتیب زمینه تامین مواد اولیه مورد نیاز زنجیره فولاد و دیگر زنجیره های مواد معدنی فراهم گردد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: ایمیدرو از حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی و کنسرسیوم های اکتشاف استقبال می کند و در این میان حضور نخبگان برای بهره گیری از دانش روز، اهمیت به سزایی دارد.
نیاز بخش ریلی و برق
وی همین طور اهمیت زیرساخت ها را تصریح کرد و گفت: تحقق اهداف ۱۴۰۴ در این بخش به ۹.۵ میلیارد یورو نیاز دارد که ۳.۸ میلیارد مربوط به بخش ریلی و ۲.۸ میلیارد یورو مربوط به حوزه تامین برق است.
طبق اعلام ایمیدرو، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه سرمایه گذاری های بخش خصوصی در حوزه آب ثمر بخش بوده و فاز نخست خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی افتتاح شده و مقرر است بعد از رسیدن این خط به سرچشمه کرمان و چادرملو در یزد، فازهای جدیدی اجرائی شود.
جعفری با تاکید بر اینکه شرکت های بزرگ همچون گل گهر، چادرملو و ملی مس در توسعه زیرساخت ها پیشرو بوده اند، اشاره کرد: هدایت نقدینگی این شرکتها به توسعه و همکاری با شرکت های کوچک برای تحقق اهداف زنجیره فولاد، جزو سیاست های ایمیدرو شمرده می شود.
وی همین طور به اهداف نوآورانه زنجیره فولاد اشاره نمود و اظهار داشت: طی ۲۰ سال اخیر شاهد تغییرات گسترده ای در تولید گریدهای مختلف فولادی بوده ایم و امروزه تولید محصولات سبک با استواری بالا مورد نیاز بازار است. بگفته جعفری، شرکت های فولادی توانسته اند تا ۶۱درصد مصرف انرژی را کاهش دهند.
جعفری در ادامه اظهار داشت: با کوشش های صورت گرفته و سیاست های اجرا شده در صنعت فولاد، شاهد بومی سازی ۶۰ تا ۸۱درصدی بوده ایم.
افزایش ظرفیت های تولید
رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر اینکه به اهداف توسعه ای ۱۴۰۴ دست خواهیم یافت، اضافه کرد: تا آخر سال گذشته ظرفیت تولید کنسانتره ۵۷.۶ میلیون تن، گندله ۴۷ میلیون تن، آهن اسفنجی ۳۵.۳ میلیون تن و فولاد خام ۳۷ میلیون تن بوده است که تا اختتام امسال این ارقام رشد خواهد داشت.
جعفری اظهار داشت: تا آخر سال ۹۹ظرفیت تولید کنسانتره آهن ۷.۵ میلیون تن، گندله سنگ آهن ۱۵ میلیون تن، آهن اسفنجی ۱.۷ میلیون تن و شمش فولاد ۵.۷ میلیون تن افزوده می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به افزایش ظرفیت های تولید در صنایع معدنی پرداخت که طی سالهای ۹۲ تا ۹۸ محقق شده است.
بگفته جعفری، طی ۹ ماه امسال، تولید محصولات فولادی ۱۰درصد، شمش ۱۲درصد، آهن اسفنجی ۹درصد و گندله سنگ آهن ۱۱درصد رشد داشته است.
منبع:

1399/11/14
02:33:21
0.0 / 5
627
تگهای خبر: افتتاح , توسعه , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است