معاون وزیر راه و شهرسازی:

واحدهای مسكن ملی برای نخستین بار در كشور بیمه كیفیت می شوند

واحدهای مسكن ملی برای نخستین بار در كشور بیمه كیفیت می شوند

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ورود صنعت بیمه به پروژه های طرح اقدام ملی مسکن برای نخستین بار در کشور آگاهی داد.به گزارش آوا مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده درباره امضای تفاهم نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی با یک شرکت بیمه گر بمنظور بیمه ساختمانی پروژه های طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: این تفاهم نامه با هدف ورود صنعت بیمه به صنعت ساختمان بمنظور ایجاد کیفیت در ساختمان ها به امضا رسید.
وی افزود: این تفاهم نامه با این هدف به امضا رسید تا متقاضیان نسبت به کیفیت واحدهای مسکن ملی، اطمینان داشته باشند و بدانند که واحدهایشان تا چند سال از نظر کیفی، بیمه شده است. در عین حال، این اطمینان برای متقاضیان ایجاد شود که هزینه های احتمالی بعدی برای آنها وجود ندارد.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به نظارت مضاعف شرکت بیمه گر در پروژه های ساختمانی طرح اقدام ملی مسکن، درباب روند انتخاب شرکت بیمه گر، توضیح داد: با استعلام گسترده و مذاکرات نزدیک به ۸ ماه، یک شرکت بیمه برای انعقاد تفاهم نامه همکاری بیمه پروژه های ساختمانی مسکن ملی، برگزیده شد. این شرکت با عدد نیم در هزار قیمت تمام شده برای رفع عیوب اساسی و پنهان طرح اقدام ملی مسکن در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان مبادرت به بیمه واحدهای مسکن ملی خواهدنمود.
وی خدمات بیمه ای واحدهای مسکن ملی را شامل عیوب سازه ای، نما، تأسیسات برقی، تأسیسات مکانیکی، عایق، آسانسور و چنانچه متقاضی متمایل باشد با تخفیف های ویژه شامل بیمه های زلزله و آتش سوزی، برشمرد.
متقاضیان هزینه بیمه کیفیت ساختمان را اقساطی می دهند
محمودزاده اظهار داشت: یکی از محاسن شرکت بیمه مذکور این است که متقاضیان در بیمه واحدهای ساختمانی خود ۳۰ درصد را به شکل نقد و مابقی را در اقساط ۳۶ ماهه پرداخت خواهند کرد که این اتفاق بزرگی در ارتقای کیفیت صنعت ساختمان و اطمینان متقاضیان و بهره برداران برای آینده این واحدهاست.
وی تاکید کرد: یکی از نکات مهمی که از این تفاهم نامه و شروع این اقدام می توان انتظار داشت، این است که این ادبیات در صنعت ساختمان جا بیفتد که در کل کشور علاوه بر پروژه های حمایتی که دنبال می شوند، کلیه پروژه های ساختمانی به مرور وارد چرخه بیمه شده و بهره بردار و خریداران این واحدها بتوانند نسبت به کیفیت این واحدها، اطمینان خاطر داشته باشند.

1399/11/01
14:01:26
0.0 / 5
444
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است