مدیر عامل نیروگاه های بنیاد مستضعفان:

نیروگاه های بنیاد مازوت نمی سوزانند

نیروگاه های بنیاد مازوت نمی سوزانند

به گزارش آوا مسکن مدیرعامل هلدینگ نیروگاهی بنیاد مستضعفان با اشاره به سهم پنج درصدی این بنیاد در تولید برق کشور، اظهار داشت: هیچکدام از نیروگاه های بنیاد مستضعفان «مازوت» نمی سوزانند و تجهیزات استفاده از مازوت را ندارند.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، محسن امیری با اشاره به فعالیت تمام نیروگاه های زیرمجموعه هلدینگ برق و انرژی صبا، اظهار نمود: نیروگاه های زیرمجموعه این هلدینگ جمعاً سهمی معادل پنج درصد از برق تولید شده در کشور را دارند و ظرفیت تولید آنها معادل بیش از ۳۸۰۰ مگاوات است.
مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا وابسته به بنیاد مستضعفان در واکنش به انتشار اخباری در خصوص استفاده از مازوت توسط بعضی از نیروگاه های کشور اضافه کرد: سوخت تمامی نیروگاه های زیرمجموعه این هلدینگ بجز نیروگاه چابهار، گاز است و در صورت قطعی گاز یا هر اتفاق دیگر، هیچیک از این نیروگاه ها، امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را به سبب عدم دارا بودن تجهیزات متناسب با سوخت مازوت ندارند.
بگفته امیری، نیروگاه چابهار نیز به سبب عدم دسترسی آن منطقه به گاز، گازوئیل سوز است و این نیروگاه نیز به هیچ وجه توانایی استفاده از سوخت مازوت را ندارد.
وی اظهار داشت: سوخت جایگزین گاز در نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی خرمشهر، نیروگاه علی آباد و نیروگاه قم گازوئیل است و نیروگاه خرم آباد نیز باتوجه به جدید الاحداث بودن آن هنوز تجهیزات سوخت جایگزین گاز بطور کامل در آن نصب نشده است.
امیری اشاره کرد: نیروگاه زرگان در اهواز نیز که یک نیروگاه قدیمی است، تمام تجهیزات سوخت مازوت آن، در زمان واگذاری به بنیاد مستضعفان از مدار تولید خارج شد و این نیروگاه نیز به هیچ وجه امکان سوزاندن مازوت و استفاده از این سوخت را ندارد.
مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا در آخر اشاره کرد: حضور بنیاد مستضعفان در صنعت برق و نیروگاهی کشور به سبب کمک به توسعه زیرساخت هایی است که شاید بخش خصوصی تمایل کمتری برای ورود به آن دارد و ما در این هلدینگ نسبت به حفظ محیط زیست و میزان آلایندگی های نیروگاهی حساسیت بالایی داریم.
منبع:

1399/10/15
14:24:25
0.0 / 5
1136
تگهای خبر: احداث , تجهیزات , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است