كارنامه ۹ ماهه تولید مس نسبت به برنامه تولید در سال ۹۹

تولید آند ۱۰ درصد و كاتد ۵ درصد فراتر رفت

تولید آند ۱۰ درصد و كاتد ۵ درصد فراتر رفت

طبق آمار انتشار یافته توسط شرکت ملی صنایع مس ایران، از شروع سال جاری تا اختتام آذرماه، بیش از 263 هزار تن آند، بیش از 206 هزار تن کاتد مس تولید شده است که نسبت به برنامه ریزی صورت گرفته برای تولید امسال به ترتیب ۱۰ و پنج درصد رشد تولید را تجربه کرده است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، براین اساس طی این بازه زمانی شرکت ملی مس ایران موفق به شکستن رکورد تولید آند طی بازه زمانی ۹ ماهه طی سالهای اخیر شده است.
بررسی و مقایسه آمار تولید آند شرکت مس در ۹ ماهه سال جاری نشان میدهد که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، با رشد ۱۶ درصدی ۳۷ هزار و ۲۶۴ تن بیشتر آند تولید شده است. در تولید کاتد نیز در ۹ ماهه نخست امسال ۱۷ هزار تن نسبت به زمان مشابه سال قبل تولید شده است که ۹ درصد رشد داشته است.
تولیدات در این بازه زمانی در تولید کنسانتره مس نیز از برنامه جلوتر بوده و طی این مدت، ۹۰۵ هزار و ۴۴۵ تن کنسانتره مس تولید شده که نسبت به برنامه تعریف شده ی ۸۵۸ هزار و ۸۷۲ تنی، گویای رشد پنج درصدی است. با این میزان تولید کنسانتره، رکورد قبلی کنسانتره مس طی بازه زمانی نه ماهه سالیان گذشته، شکسته شده است.
تولید مس محتوی معدنی نیز از شروع سال جاری تا اختتام آذرماه، در مجموع ۲۱۹ هزار و ۶۵۲ تن ثبت شده است که در مقایسه با برنامه، با رشد سه درصدی روبه رو شده است.
همین طور در بازه زمانی مذکور، درمجموع ۱۳۴ میلیون تن سنگ معدن استخراج شده که نسبت به برنامه پیش بینی شده امسال، رشد یک درصدی داشته است. ضمن اینکه در طول این مدت ۴۰ میلیون تن سنگ سولفور نیز برداشت شده که دو درصد از برنامه در نظر گرفته برای برداشت سنگ سولفور جلوتر است.1399/10/03
21:30:47
5.0 / 5
776
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است