معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات:

تبریز در بحث شهر هوشمند، فعال تر ظاهر شود

تبریز در بحث شهر هوشمند، فعال تر ظاهر شود

آذربایجان شرقی معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه شهر تبریز این همه زیبایی های خیره کننده دارد، ولی در بحث شهر هوشمند نیاز دارد تا مقداری فعال تر ظاهر شود، اظهار داشت: به جهت اینکه شهر هوشمند در تبریز شکل بگیرد، شهرداری باید پای کار بیاید، اگر هم پای کار آمده، آنگونه که انتظار می رود بروز و نمودش را احساس نمی نماییم.


ستار هاشمی روز یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت نوآوری و فناوری آذربایجان شرقی در بخش آی سی تی که با حضور متخصصان و فعالان امر در تبریز برگزار شد، اظهار نمود: با تحقق شهر هوشمند، کسب و کارهای جدی نیز شکل گرفته و می تواند به اقتصاد منطقه کمک نماید.

وی با اشاره به بازدید خود از کارخانه تولید تبلت و موبایل در مراغه نیز اظهار نمود: باید از ظرفیت به وجود آمده در استان استفاده حداکثری را کرده و ظرفیت بالقوه مجموعه تولیدی را بالفعل نماییم، چونکه ظرفیت بسیار ارزشمندی برای استان است.

به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، هاشمی در ادامه با اشاره به وجود برخی ساختمان ها و فضای کاربری بلااستفاده، بیان کرد: ممکنست چنین فضاهایی در حوزه های مختلف فرابخشی در استان وجود داشته باشد و طبیعتا مدیریت ارشد استان می تواند نقش کلیدی در این رابطه ایفا کرده و قسمتی از مشکلات در حوزه فضای کاربری را حل کند.

وی با تاکید بر این که آذربایجان شرقی، ظرفیت ها و پتانسیل های صنعتی بی بدیلی دارد و این ظرفیت کاملا مشهود است، اما باید توجه کرد که چقدر توانستیم از ظرفیت هوشمندسازی در صنایع استان استفاده کنیم؟ اظهار داشت: بعنوان مثال، مطالعات جهانی نشان میدهد که اگر از ظرفیت هوشمندسازی در معادن استفاده شود، می توان میزان راندمان عوامل تولید را بین ۳۰ تا ۴۰ درصد ارتقا داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در حوزه روند آموزش مجازی، اظهار نمود: طبق پیش بینی ها، حداقل ۳۰ درصد از ترافیک آموزش مجازی، پس از کرونا نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت، چونکه افراد با این ظرفیت و مزایای آن آشنا شده اند، بدین سبب پس از کرونا نیز قسمتی از این ترافیک مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات در ادامه سخنانش با اشاره به اهمیت بالای دسترسی به سیستم های با توان پردازشی بالا در پیشرفت کشور، اضافه کرد: در این راستا یک بستر پردازشی تحت عنوان "ابرکامپیوتر سیمرغ" را در دستور کار داریم و اگر بتوانیم تسهیلاتش را تامین نماییم، تا آخر سال، گام اول آن به بهره برداری می رسد.1399/09/16
20:48:57
5.0 / 5
1043
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است