مدیرعامل شركت فرودگاه ها:

فرودگاه های كشور به سنجش دمای بدن مسافر از راه دور مجهز شدند

فرودگاه های كشور به سنجش دمای بدن مسافر از راه دور مجهز شدند

به گزارش آوا مسكن مدیرعامل شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از طریق اندازی دستگاههای تب سنجی مسافران از راه دور در فرودگاه ها اطلاع داد.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، سیاوش امیرمکری در مراسم بهره برداری از ۱۰ پروژه فرودگاهی با حضور رئیس جمهور اظهار داشت: شعار اصلی صنعت هوانوردی ایمنی و امنیت است، برای آنکه ایمنی و امنیت پرواز در کشور داشته باشیم، سکتورهای پروازی را به ۱۴ سکتور افزایش داده ایم همینطور مسیرهای پروازی موازی و کوتاه بوجود آورده ایم که نتیجه آن کاهش مصرف سوخت و تأخیرات پروازی بود.
وی افزود: بعد از بحران های منطقه شامل عراق، افغانستان، پاکستان و اوکراین، با افزایش تقاضای شرکتهای هواپیمایی خارجی برای عبور از آسمان ایران مواجه شدیم که در مقاطعی روزانه به ۱۴۰۰ پرواز عبوری سرویس می دادیم.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: امروزه به دو فاکتور ایمنی و امنیت، فاکتور سلامت هم به دنبال انتشار کرونا اضافه شده و برای مقابله با کرونا در فرودگاه ها، سیستم ها و امکانات پیشرفته سنجش دمای بدن و تب سنجی از راه دور را خریداری و نصب کرده ایم، همینطور رعایت فاصله گذاری و استقرار ناظران بهداشتی فضای سلامت در فرودگاه ها در دستور کار قرار دارد.
امیرمکری به اقدامات شرکت فرودگاه ها در راه اندازی فرودگاه های هوشمند اشاره نمود و عنوان کرد: از راه به حداقل رساندن تماس با مسافر به دنبال ایجاد فرودگاه های هوشمند هستیم که ۲۴ فرایند برای هوشمندسازی فرودگاه ها شناسایی شده است. بزودی این فرآیندها اجرا می گردد.
وی تصریح کرد: امروز ۱۰ پروژه فرودگاهی به ارزش ۸۴۲ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد و ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه ها ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر افزایش خواهد یافت. همینطور ۲۰ پارکینگ در فرودگاه ها راه اندازی شده و ۲۰ هزار و ۷۰۰ متر مربع به حجم فرودگاه ها افزوده خواهد شد.

1399/09/01
12:31:59
5.0 / 5
986
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است