وزیر راه خبر داد:

تعیین تكلیف ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسكن

تعیین تكلیف ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسكن

آوا مسكن: وزیر راه و شهرسازی از تعیین تكلیف 400 هزار واحد در طرح اقدام ملی مسكن آگاهی داد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در جلسه علنی بامداد امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان طرح سوال رحمت الله نوروزی در مورد عدم اقدام لازم برای تامین مسکن مورد نیاز در کشور اظهار داشت: ما دو سال پیش تعهد دادیم که اولا مسکن مهر را در این دوره تکمیل و تحویل مردم نماییم، علاوه بر این، طرح اقدام ملی مسکن را با هدف تولید ۴۰۰ هزار واحد برنامه ریزی کردیم که باتوجه به هماهنگی های صورت گرفته در سراسر کشور پروژه های مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن در حال انجام و تکمیل است.
وی اضافه کرد: از این ۴۰۰ هزار واحد ۱۳۵ هزار واحد واگذاری زمین و ۲۶۵ هزار واحد واگذاری مسکن بوده که تمام افراد این دو گروه تعیین تکلیف شده و در حال تکمیل پرونده و واریز وجه هستند و هیچ فردی از این ۴۰۰ هزار نفر نیست که تکلیفش مشخص نشده باشد.
وزیر راه تصریح کرد: ما کوشیدیم همه ظرفیت ها را به خدمت بگیریم و در این راستا طبق فراخوان وسیع ۴۶۰ هزار نفر را شناسایی کردیم که در حال واریز وجه هستند، این اقدامات همگی در شرایط کرونا انجام شده است. سپس شناسایی و تخصیص زمینی که بلامعارض و وصل به خدمات شهری باشد انجام شده و علاوه بر این سعی کردیم زمین هایی که در اختیار دستگاه ها بوده را به این پروژه تخصیص بدهیم که امروز شاهد اجرای این برنامه ها هستیم.
اسلامی با اشاره به تاثیر نوسانات بازار طلا و ارز در بخش مسکن اشاره کرد: این التهابات یک امر تکراری و مستمر بوده و اگر مرور کنید می بینید که به وضوح از یکدیگر تبعیت می کنند در واقع تغییر نرخ ارز تاثیر خودرا بر همه بخش ها بویژه زمین و مسکن گذاشته است.
وی اشاره کرد: ما برای رسیدن به تولید و عرضه پایدار مسکن به دنبال اجرای سیاست ها و برنامه هایی در این عرصه بودیم برای ما مهم بود که بتوانیم اعتماد بین سازندگان، دولت و مردم را به وجود بیاوریم که جریان تولید را شاهد باشیم تا عرضه مسکن تقویت شود، پابرجا بماند و کسری مسکن را جبران کند.
اسلامی اشاره کرد: سیاست ما دقیقا اجرای قانون و عین فلسفه وجودی و وظیفه ای است که در قانون به وزارت راه داده شده است. و آن فراهم کردن زمینه خانه دار شدن مردم با اولویت اقشار کم درآمد است. برهمین اساس بود که طرح اقدام ملی در مدت کوتاه و فشرده عملیاتی شد. پروژه هایی که در سال ۹۷ کلنگ زنی شده، هفته گذشته افتتاح شده و مردم خانه هایشان را تحویل گرفتند.
وی افزود: ما از تهیه و آماده سازی زمین تا ارائه به مردم در تمام مراحل با پروژه های فعال مواجه هستیم به استثنای برخی شهرها که مشکل فقر زمین داشتیم. حتی در جاهایی توانستیم زمین را از مردم خریداری نماییم. شما می دانید که در سال های گذشته قانون زمین شهری اجرائی نشده و زمین های محدوده شهرها به وزارت راه واگذار نشده است در همین شرایط ما ۴۰۰ هزار واحد را تعیین تکلیف کردیم که ۹۵ هزار واحد تحویل داده شده و ۴۰ هزار واحد در حال تحویل است، پروژه هایی هم در حال ساخت است که مردم به این پروژه ها وصل می شوند و ما تنظیم کننده، حمایت کننده و پشتیبانی کننده هستیم.
وزیر راه افزود: من خدا را شاکرم که توانستیم تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش هم داشته باشیم از این سریعتر کجا امکان داشت کار اجرائی مسکن انجام شود؟. البته ما هم از قیمت دلار متاثر می شویم و لطمه می بینیم، ولی اه حل آن انفعال و رفتن به حواشی نیست ما در متن حرکت می نماییم و اهتمام می نماییم با راهکارهایی قیمت تمام شده را کنترل نماییم.
اسلامی تصریح کرد: دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر شروع شده که در دولت نهم و دهم به همت آقای نیکزاد ۷۰۰ هزار واحد تحویل گردید و بقیه درصد پیشرفت های مختلف داشت ما هفته گذشته در پردیس ۱۴ هزار واحد مسکن مهر تحویل دادیم و ۲ هزار میلیارد تومان در آن سرمایه گذاری کردیم و شرایطی را ایجاد کردیم که آن جا قابل سکونت باشد.
اسلامی در آخر اظهار داشت: وظیفه ما است که برای مردم سربازی نماییم. من و همکارانم در پیشبرد پروژه ها موانع زیادی داشتیم اما به لطف الهی از پس آن برآمدیم.
منبع:

1399/08/06
22:25:58
5.0 / 5
1470
تگهای خبر: اثر , افتتاح , تقویت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است