مهر خبر می دهد؛

پروازهای عبوری از آسمان ایران ۱۹ درصد رشد كرد

پروازهای عبوری از آسمان ایران ۱۹ درصد رشد كرد

آوا مسكن: نگاهی به آمار رسمی ارائه شده نشان میدهد طی شهریور ماه امسال تعداد 10 هزار و 376 فروند هواپیمای شركتهای خارجی از آسمان ایران تردد كرده اند كه این رقم نسبت به مرداد رشد 18.7 درصدی داشته است.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، گزارشی از وضعیت پروازهای عبوری از آسمان ایران در شهریور ماه ۹۹ اعلام نمود که بر طبق آن ۱۰ هزار و ۳۷۶ سورتی پرواز ایرلاین های خارجی از آسمان ایران عبور کرده اند.
بنابراین طی ماه مذکور روزانه بطور متوسط ۳۳۴.۷ پرواز عبوری در هر روز به ثبت رسیده است.
رقم مذکور، بالاترین میزان پرواز عبوری از شروع امسال تا اختتام شهریور از آسمان ایران بوده است؛ آنهم در شرایطی که بدلیل انتشار ویروس کرونا، تعداد پروازهای ایرلاین های مختلف جهان به شدت کاهش یافته است.
اگرچه تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران در شهریور امسال نسبت به مرداد با رشد خوبی همراه شده اما نسبت به شهریور پارینه که ۲۳ هزار و ۵۱۱ سورتی پرواز عبوری به ثبت رسیده بود، کاهش ۴۴.۱۳ درصدی داشته است.
در ۶ ماهه نخست امسال تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران، ۴۱ هزار و ۲۵ سورتی پرواز بود در صورتیکه در ۶ ماهه نخست سال گذشته، ۱۶۱ هزار و ۸۹۳ سورتی پرواز از آسمان ایران عبور کرده بود که کاهش ۷۴.۶ درصدی نشان میدهد.
طی ۱۰ سال اخیر، بیشترین تعداد پروازهای عبوری در یک ماه، به شهریور ۱۳۹۶ با انجام ۴۰ هزار و ۲۵۷ سورتی پرواز (متوسط ۱۲۹۸ پرواز عبوری در هر روز) اختصاص داشت؛ کمترین تعداد نیز در اردیبهشت امسال با انجام ۴ هزار و ۳۸۹ سورتی پرواز (متوسط ۱۴۱.۵ پرواز عبوری در هر روز) ثبت شده است.


منبع:

1399/08/06
11:03:28
5.0 / 5
1324
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است