وزیر صمت اعلام كرد

واگذاری اختیارات شورای معادن به استان ها

واگذاری اختیارات شورای معادن به استان ها

فارس وزیر صنعت، معدن و تجارت از واگذاری ۹۰ درصد اختیارات مربوط به شورای معادن كشور به استان ها ظرف یكماه آینده اطلاع داد و اظهار داشت: معادن حبس شده كشور تا سه ماه آینده آزاد می شوند و در اختیار استان ها برای برگزاری مناقصه قرار داده می شود.


علیرضا رزم حسینی جمعه ۱۱ مهر در آیین آغاز عملیات اجرایی فاز چهارم مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد، تکمیل ظرفیت های خالی صنایع را هدف اصلی وزارت صمت در سال جهش تولید دانست وعنوان کرد: تعداد زیادی صنعت در کشور داریم که زیر ظرفیت تولید کار می کنند اما سرمایه گذاری انجام شده و دارای امکانات زیر ساختی هستند و کافی است که با یکسری حمایت ها به ظرفیت کامل تولید برسند.
او با اشاره به اینکه حالا زنجیره فولاد در بعضی استان ها تکمیل شده و برخی استان ها در حال تکمیل شدن است، از تکمیل ظرفیت واحدهای تولیدی فارس اطلاع داد و اضافه کرد: این اتفاق باعث ورود محصولات جدید به بازار می شود و علاوه بر اینکه عرضه افزایش پیدا خواهد کرد، رونق اقتصادی هم ایجاد می شود.
وزیر صمت همینطور از اعمال مشوق هایی برای واحدهای راکد که امکان احیا شدن دارند اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به وضعیت بازار، پیشبینی شده که محصولات نهایی فولای صادر و از خام فروشی جلوگیری شود.
رزم حسینی با تصریح بر اینکه نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در وزارت صمت مبتنی بر مشارکت بخش خصوصی و فعالان حوزه اقتصاد خواهد بود تا با همدلی، سرمایه گذاری های خوبی همراه با تصمیمات خردمندانه و مبتنی بر بازار ایجاد شود، تصریح کرد: همواره استانداران در واگذاری به حق اختیارات مطالباتی داشته اند که در این راستا تا ماه های آینده، اختیاراتی به استان ها داده خواهد شد.


استاندار فارس هم در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه فارس دارای صنایع بزرگ و سنگینی است که در دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری شده که نشان از آینده نوید بخش دارد، اظهار داشت: مزیت ها، پتانسیل ها و توانمندی های خوبی فارس در زمینه نفت، گاز، سنگ های تزیینی و معدنی، خاک نسوز، معادن مختلف شامل سری، روی، دولومیت و... وجود دارد که با عنایت به وجود بروکراسی ها، نیاز است تا تصمیم گیریهایی به استان ها واگذار شود.
عنایت الله رحیمی افزود: اکتشافاتی در استان در حوزه معادن انجام شده و قسمت هایی از قبل اکتشاف شده و سیاست مناسب این است که به سمت گشایش حرکت نماییم.
استاندار فارس همینطور خواهان تأمین معدن و مواد اولیه برای کارخانه فولاد در استان شد.
منبع:

1399/07/11
13:55:45
5.0 / 5
1341
تگهای خبر: تولید , ساخت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است