واردكنندگان فروشنده نهاده های دامی در بازار نیستند

واردكنندگان فروشنده نهاده های دامی در بازار نیستند

به گزارش آوا مسكن عضو هیات مدیره اتحادیه واردكنندگان نهاده های دام و طیور اظهار داشت: بی توجهی به نظرات تشكل ها و بخش خصوصی در سیاست گذاری ها و تدوین آئین نامه ها سبب شده تا در تمامی حلقه های تأمین تا مصرف حس رضایتمندی ایجاد نشود.به گزارش آوا مسکن به نقل از روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران (آوندا)، داوود رنگی با بیان این مطلب اظهار نمود: سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی از جانب مقام معظم رهبری با هدف تقویت جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد کشور و واگذاری امور اجرایی و مدیریتی به این بخش ابلاغ گردید اما اجرای ناصحیح این قانون مترقی مانع تقویت جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد شد.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران افزود: اگر سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به صورت صحیح و با واگذاری بنگاه ها به بخش خصوصی واقعی و افراد دارای اهلیت صورت می گرفت امروز شاهد بروز مشکلات جدی در مدیریت بنگاه های برون سپاری شده نبودیم.

وی اضافه کرد: بخش خصوصی در اشتغالزایی سهم بسزایی دارد اما مسئله اساسی این است که در تدوین برنامه ها و سیاست گذاری ها هیچ جایگاهی ندارد، بنابراین شاهد اتخاذ تصمیماتی هستیم که به جای تسهیل شرایط منجر به ایجاد مانع در راه فعالان اقتصادی می شود.

این فعال اقتصادی با تاکید بر لزوم استفاده از پتانسیل بخش خصوصی در برنامه ریزی و سیاست گذاری های کلان اقتصادی خاطرنشان کرد: نشنیدن صدای فعالان اقتصادی، تشکل ها و انجمن ها در سیاست گذاری ها سبب شده تا شاهد تدوین برنامه های به ظاهر خوبی باشیم که در عمل گرفتار اشکالات جدی می شوند.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران تصریح کرد: یکی از سیاست گذاری های بخش دولتی در زمینه توزیع نهاده های دام و طیور است که سبب شده تمامی صنوف در رابطه با این کالا از واردکننده تا مصرف کننده به نارضایتی برسند و در بازار با چالش های جدی روبرو باشیم.

رنگی اظهار نمود: در تدوین ساز و کار اجرایی سامانه بازارگاه نظرات بخش خصوصی و فعالان صنفی در رابطه با حلقه های از تأمین تا مصرف نهاده های دام و طیور شنیده نشد و با طراحی سامانه ای ناکارآمد بستر ایجاد نارضایتی برای واردکننده، توزیع کننده و تولید کننده مهیا شد.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران اظهار داشت: سامانه بازارگاه و نحوه توزیع نهاده های دامی از راه آن بدون شنیدن نظرات کارشناسی بخش خصوصی و تشکل های مرتبط بوجود آمد و همین مساله باعث نارضایتی در تمامی بخش های مرتبط شد.

این فعال اقتصادی افزود: واردکنندگان در طراحی سامانه بازارگاه و حتی در توزیع نهاده ها و قیمت این اقلام در بازار دخالتی ندارند ولی مدیران با دادن آدرس های غلط به سایر بخش های اقتصادی که مصرف کننده این کالا هستند سبب شده تا در اذهان عمومی و حتی فعالان اقتصادی واردکننده مساوی با توزیع کننده قرار بگیرد.

عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران خاطرنشان کرد: واردکنندگان تمامی کالاهای خویش را در سامانه بازارگاه با نرخ مصوب عرضه می کنند که مستندات آن هم موجود است ولی متاسفانه تلاش می شود تا ناکارآمدی یک سامانه ای که از جانب بخش دولتی طراحی شده است به گرده بخش خصوصی نهاده شود.

این فعال اقتصادی اظهار داشت: اگر صدای تشکل ها در تدوین قوانین و سیاست های کلان کشور شنیده شود دیگر شاهد پایه ریزی های اشتباه در بخش های مختلف اقتصادی نخواهیم بود.

منبع:

1399/06/02
20:15:45
5.0 / 5
1692
تگهای خبر: تقویت , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است