معاون وزیر راه و شهرسازی:

قیمت مسكن تحت تأثیر بازار طلا و ارز است

قیمت مسكن تحت تأثیر بازار طلا و ارز است

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر پیگیری سیاست جداكردن بازار سرمایه از بازار مصرف در بخش مسكن، از عرضه واحدهای مسكونی ملی با قیمتی كمتر از قیمت كنونی بازار به متقاضیان مسكن اطلاع داد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در مورد برنامه ها و سیاستگذاری های وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن، کنترل قیمت ها و کاهش آن به میزانی که برای مصرف کنندگان واقعی قابل معامله باشد، اظهار داشت: قوانینی که در جریان تصویب است، چه پیشنهادهای دولت و چه طرح هایی که در مجلس در حال بررسی است، چنانچه زودتر عملیاتی و ابلاغ شوند حتما روی بازار مسکن و کنترل قیمت ها، تأثیر می گذارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این مطلب که بازار مسکن در شرایط فعلی اقتصادی متاثر از بازارهای مجاورش همچون طلا و ارز است، توضیح داد: استراتژی دولت و مشخصا وزارت راه و شهرسازی، جدا کردن بازار مصرف از بازار سرمایه گذاری است.
محمودزاده خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی در جهت جدا کردن بازار مصرف از بازار سرمایه، روی این مورد متمرکز است تا واحدهایی را که در چارچوب طرح ملی با مشارکت بخش خصوصی در دست ساخت قرار دارد را با قیمت مناسب تر از قیمت های فعلی بازار به متقاضیان واقعی مسکن، عرضه نماید.
میانگین قیمت هر مترمربع واحد آپارتمانی مسکونی پایتخت در تیر سال جاری نسبت به خرداد افزایش در حدود ۲ میلیون تومانی را تجربه نمود. خرداد سال جاری هرمترمربع واحد مسکونی آپارتمانی در پایتخت با قیمت بیشتر از ۱۹ میلیون تومان معامله شد که این رقم در تیر به حدود ۲۱ میلیون تومان، افزایش یافت.
منبع:

1399/05/10
14:13:35
5.0 / 5
2179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است