تصویب یك فوریت طرح ساماندهی وضعیت خدمت مراكز دامپزشكی شهر تهران

تصویب یك فوریت طرح ساماندهی وضعیت خدمت مراكز دامپزشكی شهر تهران

به گزارش آوا مسكن اعضای شورای اسلامی شهر تهران با 11 رأی موافق یك فوریت طرح ساماندهی وضعیت خدمت مراكز دامپزشكی حیوانات شهری در تهران را به تصویب رساندند.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست و هشتمین جلسه علنی این شورا بررسی یک فوریت طرح ساماندهی وضعیت خدمت مراکز دامپزشکی حیوانات شهری در تهران را در دستور کار خود داشتند که در همین راستا الهام فخاری عضو این شورا اظهار داشت: علت طرح این مورد این بود که متاسفانه به صورت مکرر مشاهده می نماییم که هر از گاهی موجی از بستن و مناقشه با مراکز دامپزشکی در شهر ایجاد می شود و اختلافاتی میان شهرداری و مراکز دامپزشکی به وجود می آید. چون که این مراکز در ساختمان های مسکونی هم می توانند حضور داشته باشند.
وی ادامه داد: کشمکشی که به صورت مداوم درآمده، بنابراین در چارچوب این طرح تلاش می نماییم که ضوابط و مقرراتی تعیین شود. در همین راستا شهرداری دو ماه فرصت دارد که این ضوابط را مستند تنظیم و به شورا عرضه کند تا مساله از حالت سلیقه ای بیرون برود.
وی تصریح کرد: لزوم مراکز دامپزشکی شهری برای سلامت شهر از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و متاسفانه به صورت سلیقه ای در مناطق شهر تهران برخوردهای متفاوتی اعمال می شود. هدف این است که شهرداری ملزم شود ظرف این دو ماه ضوابط این حوزه را دقیق مشخص نماید.
به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا در ادامه این جلسه نژاد بهرام عضو شورای شهر تهران در چارچوب طرح سوالی اظهار داشت: ضوابط مربوط به کلینیک های دامپزشکی توسط معاونت شهرسازی آماده شده و در دستور کار دبیرخانه ماده 5 قرار گرفته، با این وجود آیا فوریت این طرح ضرورتی دارد؟
مسجدجامعی دیگر عضو شورای شهر تهران هم بعنوان مخالف فوریت طرح اظهار نمود: طبقه بندی حیوانات شهری و غیرشهری وجود ندارد. در بعضی مناطق و فضاهای پیرامونی مناطق شهر تهران شاهد حضور دامداری ها هستیم. آیا اینها حیوانات شهری تلقی می شوند یا خیر؟ بنابراین بهتر است که واژه حیوانات شهری از عنوان این طرح حذف شود.
نظری دیگر عضو شورای شهر تهران بعنوان موافق این طرح اظهار داشت: فوریت این طرح از این جنبه اهمیت دارد که اعضای شورا به صورت مکرر محل رجوع افرادی هستند که قصد راه اندازی کلینیک در سطح شهر تهران را دارند که معمولا با شهرداری تهران درگیر می شوند و ضوابط مشخصی برای این حوزه وجود ندارد. بدون شک در شهر شهروندانی هستند که حیوانات خانگی دارند، بنابراین برای درمان آنها باید امکان لازم فراهم گردد.
به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، مظاهریان معاون شهردار تهران هم که در جلسه امروز شورای شهر تهران حضور داشت، در مورد این طرح اظهار داشت: شهرداری تهران فوریت این طرح را ضروری نمی داند. چون که این لایحه می گوید همانطور که پزشکان می توانند در ساختمان های مسکونی مستقر شوند دامپزشکی ها هم می توانند در این ساختمان ها مستقر باشند که این امر مشکلات حقوقی را به همراه دارد.
وی ادامه داد: در مورد استقرار کلینیک های پزشکی در ساختمان های مسکونی، شهرداری تهران به تازگی با هجمه های بسیاری مواجه گردید. همینطور در صلاحیت شهرداری تهران نیست که در مورد مراکز دامپزشکی اظهار نظر کند. یکی از لایحه های بالادستی در این عرصه لایحه قانونی پشتیبانی از حیوانات است که در دولت در دست تهیه است و به مجلس ارسال خواهد شد. ما به این لایحه قبل از بررسی چنین موضوعاتی نیاز داریم.
فخاری نهایتا در پاسخ به صحبت های معاون شهردار تهران اظهار داشت: به استناد قانون می توان این مساله را به خوبی روشن کرد.
به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، اعضای شورا نهایتا بعد از بحث و بررسی با 11 رأی موافق از مجموع 17 نفر حاضر در این نشست یک فوریت این طرح را به تصویب رساندند.1399/04/31
13:52:40
5.0 / 5
2309
تگهای خبر: ساخت , ساختمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است