فاز نخست ساخت نیروگاه خورشیدی در سرخه حصار شروع می شود

فاز نخست ساخت نیروگاه خورشیدی در سرخه حصار شروع می شود

به گزارش آوا مسكن شهردار منطقه 13 اظهار داشت: برای تامین برق پروژه های تعریف شده در مجموعه سرخه حصار جهت تبدیل این مجموعه به قطب گردشگری شرق تهران، نیروگاه خورشیدی در زمینی به مساحت 2000 مترمربع و با هزینه ای بیش از یك میلیارد تومان ایجاد می شود.به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا مرتضی رحمان زاده درباره ساخت نیروگاه خورشیدی در منطقه ۱۳ اظهار داشت: با توجه به این که مجموعه سرخه حصار مقرر است به قطب گردشگری شرق تهران تبدیل گردد، این نیروگاه در سرخه حصار ایجاد می شود. باتوجه به تعداد پروژه هایی که برای قطب گردشگری تعریف شده یکی از زیرساخت های لازم برای اجرای این پروژه ها تامین برق آن هاست. بنا بر این ایجاد نیروگاه خورشیدی در دستور کار قرار گرفت تا برق بخش اعظمی از این پروژه ها را تامین کند.

وی با اشاره به اینکه ساخت نیروگاه خورشیدی جزو پروژه های قطب گردشگری سرخه حصار تحت عنوان «پارک انرژی» است که امسال کلید می خورد، اظهارکرد: قراردادهای بالای ۴۰۰ میلیون تومان باید در مناقصه مطرح شود. بر این اساس در حال تهیه اسناد برای آگهی مناقصه ساخت نیروگاه خورشیدی هستیم. مقرر است مدیران اداره کل محیط زیست شهرداری تهران هفته آینده در بازدیدی این اسناد را بررسی و تایید کنند.

رحمان زاده با اعلان اینکه برآورد هزینه ساخت این نیروگاه بالای یک میلیارد تومان است، اظهار داشت: ساخت این نیروگاه در چند فاز و تا تولید دو مگاوات برق پیش می رود و در مجموع به ۳.۵ هکتار زمین نیاز دارد. فاز اول ساخت آن در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع با توان تولید ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلووات برق شروع خواهد شد.

به گزارش سایت «شهر» شهردار منطقه ۱۳ در آخر تصریح کرد: دو پروژه دیگر در نزدیکی محل ساخت نیروگاه در بوستان جنگلی سرخه حصار در مراحل اولیه اجرا وجود دارند که ساخت نیروگاه در امتداد اجرای سایر پروژه های مجموعه سرخه حصار صورت خواهد گرفت.

منبع:

1399/04/06
16:53:41
5.0 / 5
2586
تگهای خبر: تولید , ساخت , سایت , قرارداد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است