معاون سازمان مالیاتی خبر داد

اوراق مالیاتی الكترونیكی ابلاغ می شوند

اوراق مالیاتی الكترونیكی ابلاغ می شوند

به گزارش آوا مسكن معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور از اجرای پروژه ابلاغ الكترونیكی اوراق مالیاتی اطلاع داد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، محمد مسیحی با تاکید بر اینکه اداره پایدار و مطلوب کشور فقط با تاکید بر «نظام مالیاتی کارا، منصف و هوشمند» امکان‎پذیر است، تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم در مورد مدرن سازی نظام مالیاتی، اجرای طرح جامع مالیاتی بوده که با تاکید بر آن، خدمات مالیاتی به صورت الکترونیکی به مؤدیان عرضه می شود.
وی با اشاره به اینکه الان بیشتر از ۳۰ خدمت مالیاتی به صورت الکترونیکی به مؤدیان عرضه می شود، اظهار داشت: پروژه ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی از تازه ترین اقدامات سازمان است که به منظور توسعه دولت الکترونیک و پیشبرد اهداف و برنامه های سازمان در حوزه مکانیزاسیون فرایندها اجرایی شده و الان مؤدیان سراسر کشور با تایید و ارسال فرم الکترونیکی «درخواست استفاده از خدمات الکترونیکی ابلاغ و مدیریت درخواست ها» که از کانال های مختلف الکترونیکی سازمان در دسترس قرار گرفته، از این خدمت نوین بهره مند شده اند.
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اضافه کرد: پیش از این ابلاغ اوراق مالیاتی به صورت فیزیکی و با رفتن به محل کسب یا اقامتگاه قانونی شخص انجام می گرفت. در این شیوه گاهی به علت نبود مؤدی در محل، مشکلاتی برای مؤدیان و سازمان بوجود می آمد؛ بعلاوه مؤدی هم در مواردی مجبور می شد به منظور پیگیری وضعیت ابلاغ اوراق مالیاتی به ادارات مالیاتی رجوع کند که این امر زمینه ترددهای غیرضروری به ادارات را بوجود می آورد.
منبع:

1399/03/31
15:29:55
5.0 / 5
2708
تگهای خبر: توسعه , خدمات , سازمان , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است