فروش كالا و خدمات با افزایش ۳۶ درصدی

فروش كالا و خدمات با افزایش ۳۶ درصدی

به گزارش آوا مسكن پارسال تولیدكنندگان و عرضه دهندگان كالاها و خدمات، محصولات خویش را با رشد متوسط ۳۶.۷ درصد فروخته اند.به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، طبق اعلام مرکز آمار ایران شاخص قیمت تولیدکننده کل پارسال به ۴۷۴، ۸ رسید که در مقایسه با سال قبل ۱۲۷.۵ واحد افزایش داشته است.

در بخش­ های اصلی تولیدکننده و عرضه دهنده کالاها و خدمات در سال ۱۳۹۸، شاخص سالانه بخش کشاورزی معادل ۴۸۹، معدن ۵۰۷.۶، صنعت (ساخت) ۵۴۲.۳، تولید برق ۱۲۱.۲ و بخش ­های خدمات ۳۸۲.۵ بوده است. در سال مورد بررسی شاخص تمامی بخش­ های اصلی به جز بخش تولید برق در مقایسه با سال ۱۳۹۷ افزایش داشته است.

تغییرات شاخص کل قیمت تولیدکننده نسبت به سال قبل (تورم سالانه) در سال ۱۳۹۸ با ۱۰.۷ واحد درصد کاهش نسبت به سال پیش از عدد ۴۷.۵ درصد در سال ۱۳۹۷ به ۳۶.۷ درصد در سال ۱۳۹۸ رسید. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان و عرضه دهندگان کالاها و خدمات، به ازای فروش محصولات شان در داخل کشور، در سال ۱۳۹۸ نسبت به سال قبل ۳۶.۷ درصد افزایش داشته است.

تورم سالانه مربوط به بخش کشاورزی ۳۲.۸، معدن ۴۵.۱، بخش صنعت (ساخت) ۴۱.۸، تولید برق ۴- و خدمات ۲۹ درصد در سال مورد بررسی بوده است.
1399/03/10
23:36:42
5.0 / 5
2376
تگهای خبر: تولید , خدمات , ساخت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است