وزارت راه و شهرسازی اعلام كرد

قیمت مسكن متری 17 میلیون تومان شد

قیمت مسكن متری 17 میلیون تومان شد

به گزارش آوا مسكن متوسط قیمت مسكن در تهران در معاملات اردیبهشت ماه ۹۹، به ۱۷ میلیون تومان در هر متر مربع رسید.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی آمار بازار مسکن اردیبهشت ماه ۹۹ تهران را منتشر نمود که بر مبنای آن، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان برآورد شده که نسبت به ماه گذشته که متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی ۱۵ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۰۰ تومان بود افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی نشان داده است.
متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در اردیبهشت ماه سال قبل ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان بود که طی یک سال رشد ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی در هر متر داشته است.
همچنین تعداد مبایعه نامه های صادر شده در بخش مسکن در اردیبهشت سال جاری ۱۱ هزار و ۵۶۹ واحد بوده، در حالیکه در اردیبهشت ماه سال قبل ۱۲ هزار و ۳۱۷ واحد مسکونی به فروش رسیده است، ازاین رو تعداد مبایعات در اردیبهشت سال جاری نسبت به ماه قبل (فروردین ۹۹) که هزار و ۶۰۰ واحد معامله شد، معادل ۷۸۹.۹ درصد رشد داشته اما نسبت به ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت ۹۸) معادل منفی ۶.۱ درصد کاهش نشان داده است.
قیمت مسکن هم در تهران در اردیبهشت ماه سال جاری نسبت به فروردین ماه رشد ۹.۴ درصدی و نسبت به اردیبهشت ماه سال قبل رشد ۳۳.۸ درصد داشته است.
گران ترین منطقه تهران مانند یک دهه اخیر، منطقه یک با متوسط قیمت ۳۴ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۴۰۰ تومان بود.
ارزان ترین منطقه هم منطقه ۱۸ با متوسط قیمت ۷ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۶۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.
در معاملات مسکن اردیبهشت ماه ۷ منطقه تهران میانگین قیمت زیر متری ۱۰ میلیون تومان داشتند و در ۱۵ منطقه دیگر متوسط قیمت هر متر مسکن بیشتر از ۱۱ میلیون تومان اعلام شده است.
بیشترین تعداد معاملات به منطقه پنج با یک هزار و ۶۰۸ فقره و کمترین تعداد معاملات به منطقه ۱۹ با ۶۴ فقره معامله اختصاص دارد.

1399/03/04
15:27:06
5.0 / 5
2440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است