افزایش 27 درصدی درآمدزایی مالیات های مستقیم در سال قبل

افزایش 27 درصدی درآمدزایی مالیات های مستقیم در سال قبل

آوا مسكن: طبق اطلاعات انتشار یافته از سازمان مالیاتی، در سال قبل معادل 82 هزار میلیارد تومان درآمد از مالیات های مستقیم وصول شده كه نسبت به سال 1397 حدود 27 درصد افزایش یافته است.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، سازمان امور مالیاتی در گزارشی جزئیات درآمدهای مالیاتی در سال ۱۳۹۸ را اعلام نمود که در بخش مالیات های مستقیم، از اشخاص حقوقی معادل ۴۲.۵ هزار میلیارد تومان مالیات دریافت شده که ۴.۱ هزار میلیارد تومان آن علی الحساب بوده است.
از عملکرد شرکت های دولتی معادل ۹.۲ هزار میلیارد تومان و از محل نهادها و بنیادهای انقلاب اسلامی نیز، ۱۲ میلیارد تومان مالیات دریافت شده است.

شرکت های خصوصی چه میزان مالیات دادند؟

علاوه بر این، از اشخاص حقوقی غیردولتی ۲۵ هزار میلیارد تومان، شرکت ها و موسسات وابسته به آستان قدس رضوی معادل ۴۲ میلیارد تومان، بنگاه های اقتصادی زیر مجموعه نیروهای مسلح و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و مالیات معوق اشخاص حقوقی غیر دولتی به ترتیب معادل ۷۸۰ میلیارد و ۲.۴ هزار میلیارد تومان مالیات ستاندن شده است.

میزان درآمدهای مالیاتی از محل مالیات بر درآمدها
همچنین، در بخش مالیات بر درآمدها به میزان ۳۱ هزار میلیارد تومان ستاندن شده است که ۷.۲ هزار میلیارد تومان از حقوق کارکنان بخش عمومی، معادل ۸ هزار میلیارد تومان از حقوق کارکنان بخش خصوصی و از مشاغل نیز به میزان ۱۱.۵ هزار میلیارد تومان مالیات دریافت شده است.
علاوه براین، از محل مستغلات معادل ۱.۵ هزار میلیارد تومان مالیات ستاندن شده است که متفرقه درآمدها معادل ۲.۷ هزار میلیارد تومان و معافیت مالیاتی (جمع خروجی) نیز ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وضعیت درآمدها از مالیات بر ثروت

طبق این گزارش در بخش مالیات بر ثروت ۸.۳ هزار میلیارد تومان و مالیات بر ارث نیز معادل ۶۱ میلیارد تومان درآمد کسب شده است.
همچنین، از مالیات اتفاقی، نقل و انتقال سرقفلی، نقل و انتقال سهام و نقل و انتقال املاک به ترتیب ۹ میلیارد، ۱.۵ هزار میلیارد، ۴ هزار میلیارد و ۱ هزار میلیارد تومان درآمد بدست آمده است.
از حق تمبر و اوراق بهادار معادل ۱.۱ هزار میلیارد تومان مالیات ستاندن شده که در کل از مالیات های مستقیم به میزان ۸۲ هزار میلیارد تومان درآمدزایی صورت گرفته که نسبت به سال قبل معادل ۲۷.۴ درصد افزایش یافته است.
منبع:

1399/02/20
03:36:05
5.0 / 5
2896
تگهای خبر: سازمان , شركت , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است