تولید فولاد به بیشتر از ۲۷ میلیون تن رسید

تولید فولاد به بیشتر از ۲۷ میلیون تن رسید

به گزارش آوا مسكن آمار اعلام شده از جانب انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران نشان داده است كه این صنعت در سال گذشته، عملكردی مثبت داشته و تولید مجموع مقاطع طویل فولادی و مقاطع تخت فولادی، فولاد میانی، آهن اسفنجی و محصولات فولادی را نسبت به سال ۱۳۹۷ افزایش داده است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، براین اساس تولید فولاد میانی كشور در سال ۱۳۹۸ با رشد ۱۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۷ به ۲۷ میلیون و ۲۴۰ هزار تن رسیده است. در صورتی كه در سال ۱۳۹۷ میزان تولید آن ۲۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تن بوده است.
بعد از آن، تولید محصولات فولادی و آهن اسفنجی هم با رشد شش درصدی بعد از فولاد میانب بیشترین رشد تولید را داشته اند.
محصولات فولادی از ۱۹ میلیون و ۸۹ هزار تن تولید شده در سال ۱۳۹۷ به ۲۰ میلیون و ۱۸۲ هزار تن رسیده است. میزان آهن اسفنجی تولید شده پارسال هم ۲۷ میلیون و ۹۰۷ هزارتن بوده است. طی سال ۱۳۹۷ ۲۶ میلیون و ۳۵۹ هزار تن آهن اسنفجی تولید شده بود.
رشد شش درصدی تولید آهن اسفنجی پارسال كه كمتر از رشد ۱۰ درصدی تولید فولاد میانی بوده است، سبب شده در مجموع، میزان تولید آهن اسفنجی پارسال فقط ۶۶۷ هزار تن بیشتر از تولید فولاد میانی باشد. بنابراین در زنجیره فولاد، عدم توازن وجود داشته و این مورد سبب كمبود آهن اسفنجی در سال ۱۳۹۸ شده است.
همینطور مجموع مقاطع طویل فولادی و مقاطع تخت فولادی هم به ترتیب پنج و شش درصد رشد تولید داشته اند. به صورتی كه پارسال ۱۰ میلیون و ۲۲۲ هزارتن مجموع مقاطع طویل فولادی و ۹ میلیون و ۹۶۰ هزار تن مجموع مقطع تخت فولادی تولید شده است.1399/02/03
13:35:11
5.0 / 5
2981
تگهای خبر: تولید , صنعت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است